Opublikowano:: śr, Lut 17th, 2016

Inwestycje w Czarnogórze

Inwestowanie za granicą to decyzja rozsądna. Szczególnie jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Najlepszym miejscem do tego typu inwestycji są kraje śródziemnomorskie. Tam przecież sezon wakacyjno-turystyczny trwa znacznie dłużej, aniżeli na północy Europy. Dlatego świetnym krajem inwestycyjnym okazuje się Czarnogóra.

250px-Sveti_Stefan_2010_-_3Piękne wysokie góry, niezwykle gęste lasy, które odznaczają się soczystą zielenią i to, co najważniejsze – białe, czyste i urodziwe plaże z relaksującym widokiem na turkusowe wody Adriatyku. Niewielkie państwo, które z roku na rok staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem. Młody kraj, który powstał zaledwie 10 lat temu ma naprawdę dużo do zaoferowania. Tutaj z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czarnogóra oferuje swoim mieszkańcom, jak i odwiedzającym ją turystom fantastyczne warunki narciarskie. Wszystko dzięki pięknym górskim kurortom, które rokrocznie przyciągają coraz większą liczbę miłośników nie tylko białego szaleństwa, ale i pieszych wycieczek rzadko uczęszczanymi szlakami. Kojące otoczenie natury i zachwycające krajobrazy z ostrymi szczytami Gór Dynarskich z całą pewnością wspomogą wypoczynek.

Górskie szczyty niemal wyrastają z turkusowej wody. Jednak największa atrakcją Czarnogóry są białe plaże Adriatyku. Krajobraz uszlachetnia jedyny w tym regionie fiord. To nie wszystko — tajemnicze miasteczka i malownicze zakątki, egzotyczne gaje cytrusowe, figowe czy palmowe sprawiają, że kraj oferuje owiany tajemnicą, magiczny klimat.

Inwestycje w Czarnogórze z całą pewnością okażą się zyskownymi. Kraj odnotowuje stały rozwój. Poza tym zwiększa się zainteresowanie turystów oraz kupców, dlatego ceny rosną. To, co dziś kupujesz za określoną kwotę, za rok może być już 10-20% droższe.

Najlepszymi miejscami na zakup nieruchomości w Czarnogórze są Kotor, Bar lub Budva. Oczywiście, są to miejsca atrakcyjne turystycznie, dlatego też inwestycja jest dość perspektywiczna.

Kotor, jako miasto portowe położone nad Zatoką Kotorską na wybrzeżu Adriatyku, jest miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Dlatego inwestycja w tym regionie może okazać się naprawdę owocną. Nieruchomości w Kotorze stoją na wysokim poziomie. Jednak cenowo nie odbiegają od tych, które oferuje się nad polskim morzem. Najtańsze apartamenty w wiosce Djenovici, w odległości zaledwie 300m od wybrzeża Zatoki Kotorskiej, które reprezentują wysoki standard, możemy zakupić już od 112 500 euro. Co ciekawe, powierzchnia najtańszych mieszkań oscyluje nawet powyżej 50 mkw, a w tej cenie trudno jest znaleźć mieszkanie nawet w Polsce. Na rynku znajdziemy także apartamenty znacznie droższe. Te jednak zapewniają już znacznie wyższy standard oraz powierzchnię.

Budva to obok Kotoru i Herceg Novi jeden z popularnych ośrodków wypoczynkowych w Czarnogórze. Ceny w tym regionie wyglądają dość podobnie, jednak znajdziemy także perełki. Jak chociażby apartament za niespełna 50 tys. Euro. Co ważniejsze, nieruchomość znajduje się w odległości ok. 700m od morza.

Bar jest miejscem równie popularnym co wyżej wymienione. Dlatego inwestycja w tym regionie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nieruchomości, które królują w Barze to przede wszystkim domy. Duże, piękne i co najważniejsze tanie! Cena zależy oczywiście od stanu, powierzchni oraz lokalizacji. Jednak na rynku znajdą się także wille z basenem, których koszt oscyluje wokół 250 tys. euro i więcej.

Czarnogóra to piękny kraj, który jest stopniowo odkrywany przez turystów czy inwestorów. Nie czekaj zatem, aż ceny skoczą do góry. Przemyśl sprawę i zainwestuj!

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomości.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.