Opublikowano:: czw, Sie 27th, 2015

Intensywna regeneracja suchych i zniszczonych włosów

Działanie promieni słonecznych, chlorowanej wody, silnego wiatru, zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu czy noszenie czapki mają niebagatelny wpływ na kondycję naszych włosów. Co więcej, gdy dodamy do tego suszenie, prostowanie, farbowanie lub stosowanie preparatów utrwalających i wiele innych zabiegów, niestety istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że włosy będą przesuszone, łamliwe, a końcówki rozdwojone.

Fryzura, która jest pozbawiona naturalnego blasku i witalności to na pierwszy rzut oka kwestia estetyki. Gdy jednak przyjrzymy się tym objawom nieco bliżej, spostrzeżemy, iż problem jest znacznie większy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by przywrócić włosom nie tylko zdrowy wygląd, ale zadbać o nie również od wewnątrz.

hairdresser-606617_1280

Struktura włosa

Żeby skutecznie pomóc swoim włosom, trzeba mieć pewną wiedzę na temat ich budowy. Każdy włos jest otoczony łuską – zewnętrzną warstwą, która zabezpiecza przed uszkodzeniami i działaniem czynników zewnętrznych. Jednocześnie nie pozwala wewnętrznym warstwom włosa na utratę wody i składników mineralnych. Łuski otwierają się pod wpływem ciepła i jeśli nie zostaną do końca zamknięte, cenne substancje ulatniają się podobnie jak woda. Z drugiej strony, aby składniki zawarte w odżywkach mogły przenikać w głąb, łuski muszą się otworzyć.

Sauna na włosów

W wielu salonach fryzjerskich można spotkać zabieg zwany „sauna na włosy”. Wykonuje się go przy za pomocą urządzenia o tej samej nazwie, które przypomina suszarkę fryzjerską. Stosowanie go ma na celu dogłębnie nawilżyć włosy i dostarczyć im niezbędnych substancji. Po zastosowanie takiej kuracji, gołym okiem widać, że włosy odzyskały blask i witalność. Ponadto stają się silniejsze, bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i zdrowsze. Odzyskują elastyczność oraz sprężystość, a jeżeli są farbowane – kolor staje się intensywniejszy.

Opis zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu fryzjerka powinna dwa razy umyć i obficie spłukać włosy. Następnie nakłada się na nie odżywkę, maskę bądź ampułkę, którą wybrała klientka. Poszczególne preparaty różnią się od siebie składem, a tym samym – działaniem. Mimo to każdy z nich ma na celu przede wszystkim dostarczyć włosom niezbędnych składników i dogłębnie je nawilżyć. Nad głowę kierowane jest urządzenie i nastawiane na ok. 20 minut. W przypadku, gdy włosy są długie i nie mieszczą się w całości pod sauną, powinny zostać spięte. Para wodna wraz z wysoką temperaturą sprawiają, że zarówno skóra, jak i łuski miękną, a tym samym lepiej wchłaniają dostarczane z preparatami substancje. Dzięki temu regeneracja struktury włosów jest tak skuteczna i widoczna niemal natychmiastowo. Po tym czasie włosy płukane są chłodną wodą, żeby łuski mogły się z powrotem zamknąć i nie traciły wartościowych składników. Koszt zabiegu zależny jest przede wszystkim od preparatu (i jego składu), jaki wybierzemy. Zwykle jednak cena oscyluje w granicach 10-40 zł.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.