Opublikowano:: pon, Gru 21st, 2015

Inteligentny dom? Same plusy

Wyobraź sobie wannę, która sama napełnia się wodą i jest gotowa jeszcze przed twoim wejściem do łazienki. Wyobraź sobie rolety, które opuszczają się w wybranej przez ciebie godzinie. Wyobraź sobie drzwi, które zamykają się automatycznie. To nie film scence-ficion, to nie twoja wyobraźnia. To naprawdę jest możliwe!

Inteligentny dom jest na wyciągnięcie twojej ręki. I nie obawiaj się, twój budżet to wytrzyma. Wbrew pozorom smart home jest naprawdę przystępny. A przecież od razu nie trzeba wprowadzać wszystkich rozwiązań – zdecyduj się na mały krok by już na dobre przekonać się do rozwiązań, które oferuje technologia.

family-521551_960_720

A więc, co powinno przekonać cię do tego rozwiązania?

Bezpieczeństwo

To chyba najważniejsza i zarazem najbardziej oczywista zaleta. Wystarczy zaledwie smartfon, dzięki któremu mamy dostęp do całego systemu zabezpieczającego nasz dom. „Mój dom jest moją twierdzą” – to powiedzenie znakomicie obrazuje sytuację. Możemy spać bezpiecznie! Ale nie tylko. Przestaniemy bać się o dom w czasie podróży, ponieważ opcja „stymulacja obecności” odstraszy niepowołanego intruza. W jaki sposób? Dzięki odpowiednim ustawieniom, możemy zaprogramować system tak, aby rolety czy też światła włączały się bez naszego udziału. Jeżeli mam taką wolę – systemem możemy sterować również zdalnie. To również nieoceniona pomoc, kiedy zapomnimy o zgaszeniu światła i zamknięciu okien. Za pośrednictwem Internetu cały nasz dom ogarniamy jednym kliknięciem.

Czy wiesz, że możesz również podglądać swój dom za pomocą zainstalowanego systemu monitoringu? Tak, to naprawdę możliwe, chociaż aż trudno w to uwierzyć. Praca, egzotyczne wakacje? Nie ma problemy, nie musisz już niczego się obawiać, a twoją jedyną obroną nie będzie pies!

Komfort

Intuicyjny dom to marzenie wielu osób. Czas, który zaoszczędzimy możemy spędzić z dziećmi albo wyjechać w weekend za miasto. Okno wyłączysz jednym kliknięciem. Co ciekawe, system kojarzy nasze potrzeby i przyzwyczajenia – synchronizuje się z naszymi upodobaniami i cyklem dnia.

Design i prestiż

To również niewątpliwe zalety domu smart! Możemy bowiem pozwolić sobie na naprawdę awangardowe rozwiązania. Zmiana koloru ściany, aby zrobiło się romantycznie? Nie ma problemu, to wszystko jest możliwe. Twój dom będzie rozpoznawał twoje potrzeby prędzej niż ty! Czy to nie jest wspaniałe? Spróbuj jeszcze w starym roku.

Bezpieczeństwo, komfort, prestiż i design – to tylko niektóre z zalet inteligentnych technologii. Rozwiązania przyszłości, czyli rozwiązania dla wygody twojej i twoich bliskich.

Pozdrawiamy, Dom-inteligentny.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.