Opublikowano:: czw, Lis 19th, 2015

Inteligentny budynek – burzmy mity

Pomimo rosnącego zainteresowania inteligentnymi technologiami, wciąż z łatwością można trafić na nierzetelne źródła wiedzy. Wielu indywidualnych użytkowników jednoznacznie stwierdza „nie, to z pewnością nie dla mnie”. Dlaczego? Uprzedzenia te spowodowane są brakiem wiedzy! Nasz artykuł rozwieje wasze wątpliwości i zburzy mity, zapraszamy!

Smart_Home_Control_Panel

Inteligentny budynek to duży wydatek

To chyba jedna z głównych legend, która powstrzymuje przed zdecydowaniem się na zamontowanie inteligentnego systemu. Myśląc o inteligentnym domu, wyobrażamy sobie biznesmena z grubym portfelem i krajobraz rodem z Martixa. To oczywiście podstawowe błędy! A najnowsza technologia jest przede wszystkim bezprzewodowa, a poszczególne urządzenia są zminiaturyzowane – to wszystko pozwala znacznie zmniejszyć koszty montażu.

Pamiętajmy, że w przyszłości będziemy jeszcze oszczędzać. Obniżenie kosztów codziennej eksploatacji mieszkania lub domu jest na wyciągnięcie ręki! System reaguje bowiem na sytuacje, które mogą narażać właściciela na dodatkowe koszty. Wystarczy wspomnieć chociażby o równoczesnej pracy klimatyzacji i ogrzewania czy też włączonym świetle w piwnicy, kiedy nie ma nas w domu.

Awaria prądu i zostajesz uwięziony w domu

To nie film z gatunku science fiction, spokojnie. Boisz się, że kiedy zabraknie prądu, nie będziesz mógł wyjść z domu? Obawiasz się, że system zwariuje i zacznie wykonywać działania, które nie zostały zaplanowane? Bez obaw, awaria prądu w inteligentnym budynku przebiega w ten sam sposób, co w budynku tradycyjnym. Musimy zatem przestawić się na sterowanie ręczne, nic straszniejszego nas nie spotka! Już na etapie programowania systemu, można zaplanować działanie podczas awarii. Po przywróceniu prądu system powraca do normalnego trybu pracy – zgodnego ze stanem sprzed awarii. Nie musimy programować na nowo, ponieważ centrala zapamięta wcześniejsze ustawienia .

Inteligentny system=wielka domowa rewolucja

Aby cieszyć się inteligentnym systemem należy przeprowadzić gruntowny remont domu. Błąd! Dostępne na rynku – bezprzewodowe systemy – eliminują konieczność przeprowadzenia remontu. Dlatego na takie rozwiązanie możesz zdecydować się zawsze, nie tylko na etapie projektowania/budowania domu.

Twój dom będzie łatwym kąskiem dla złodziei

Najnowsze technologie, ataki w cyberprzestrzeni, hakerzy. Przecież ktoś może włamać się do mojego systemu, a tym samym domu. Twój dom będzie chroniony tak, jak chronione są operacje bankowe. Zatem włamanie do niego wcale nie jest takie proste, a na pewno trudniejsze niż włamanie do tradycyjnego budynku chronionego tylko zamkiem antywłamaniowym.

Pozdrawiamy,  Dom-inteligentny.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.