Opublikowano:: sob, Lis 7th, 2015

Inteligentne rozwiązania – rozwiązania przyszłości

Większość z nas nadal otwiera drzwi kluczem, okna zamyka mechanicznie, a do włączenia światła służy nam tradycyjny włącznik na ścianie. Krajem, gdzie bardzo prężnie rozwijają się nowe technologie są Niemcy, tam inteligentne systemy są niemalże standardem. W naszym kraju zaobserwować można tendencję wzrostową – istnieje coraz większe zapotrzebowanie, a wielu ludzi przed rozpoczęciem budowy domu, uwzględnia w projekcie inteligentne instalacje. Tak, jak komputer stał się elementem naszej codzienności (i nie wyobrażamy sobie bez niego życia), podobnie będzie z inteligentnymi rozwiązaniami – w najbliższym czasie staną się dla nas chlebem powszednim.

technology-512210_640

Dom inteligentny, czyli jaki?
Intuicyjny, komfortowy, bezpieczny, energooszczędny. To tylko pierwsze przymiotniki, które przychodzą na myśl po chwili zastanowienia. Co powiecie na pralkę, którą można uruchamiać dzięki aplikacji w smartphonie? Albo o alarmie, który komunikuje się z właścicielem domu? Wiadomość SMS przyjdzie na Twój telefon, kiedy ktoś będzie usiłował naruszyć Twoją własność. Przerażają Cię koszty takiej inwestycji? Nie warto się zniechęcać! Jeżeli odrobinę wdrożysz się w temat, szybko się zorientujesz, że zasobność portfela nie jest aż tak istotna. Ważne jest również to, że mądry dom to dom energooszczędny. Koszty inwestycje zwrócą się bardzo szybko, a z czasem zmniejszą się również rachunki za prąd.

Twój wolny czas
Intuicyjny dom przyszłości oszczędzi Twój czas. W świecie ciągłej gonitwy, wielu obowiązków i nieustannej pracy, warto mieć swój azyl. Mniej domowych obowiązków to więcej czasu dla rodziny.

Prestiż
Użytkownicy są coraz bardziej wymagający. Odczuwamy coraz większą potrzebę posiadania rzeczy luksusowych i dobrej jakości. Chcemy być również niezależni i nie obawiać się dłuższego wyjazdu. Co jeżeli nie mamy sąsiada, który będzie doglądał naszego dobytku? Zdecydowanie prościej jest po prostu pozostać w kontakcie z naszym domem, nawet jeżeli będziemy na drugim końcu świata. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą jednego, bezprzewodowego urządzenia. Twoje życie może stać się o wiele prostsze.

Weź również pod uwagę to, że inteligentne rozwiązania wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Dom podnoszący komfort życia będzie na pewno bardziej atrakcyjny od tradycyjnego budynku. Co jeszcze powstrzymuje Cię przed podjęciem decyzji? Pamiętaj, że instalacje nie wymagają wielkiej rewolucji, zacząć możesz choćby od jutra.

Pozdrawiam, Dom-inteligentny.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.