Opublikowano:: wt, Sty 26th, 2016

Inteligentne mieszkanie w bloku

Inteligentne technologie dedykowane są nie tylko właścicielom wolno stojących budynków. W końcu wygoda, komfort i bezpieczeństwo należą się wszystkim, również tym, którzy dysponują niewielkim metrażem. Smart home to nowa rzeczywistość, która puka do naszych drzwi. Pora jak najszybciej ją oswoić.

13580530035_8ab51fd34d

Wygoda, komfort, troska

Ciężko pracujemy, każdego dnia stawiamy sobie nowe cele, angażujemy się w wiele projektów, nie mamy wiele czasu na odpoczynek, a do domu wracamy z myślą, że trzeba wykonać jeszcze tyle czasochłonnych prac. Niestety, ale jest to ciągle rzeczywistość większości z nas. A gdyby tak puścić wodzę fantazji…

Wchodzimy do naszego mieszkania po całym dniu pracy. Zimą jest w nim przytulnie i ciepło. Od progu wita nas ciepła podłoga, w mieszkaniu nie jest duszno, wydaje się przewietrzone i dosłownie oczekujące na nasz powrót. Latem chroni nas przed skwarem i słońcem. Jest klimatyzowane, ale temperatura nie naraża nas problemy ze zdrowiem. Rolety chronią pokoje przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Z korytarza wchodzimy do salonu, gdzie jak na komendę włącza się lampa stołowa oraz telewizor, gdzie wyświetla się nasz ulubiony film. Brzmi wspaniale, prawda? Dodać do tego można jeszcze pranie, które już się wyprało i rozgrzany piekarnik, który jest już gotowy na włożenie ciasta. Ach, podobne scenariusze można tworzyć na różne okazje, w zależności od tego, jakie funkcje w danym dniu ma spełniać nasze mieszkanie.

Wygoda, ale także łatwość obsługi

Intuicyjny system to również gwarancja bezpieczeństwa. Ingerencja człowieka jest zredukowana do minimum – nasze mieszkanie będzie bowiem zaprogramowane tak, aby rozpoznawać potrzeby właściciela, ale także chronić nas w przypadku niespodziewanych awarii. W przypadku pożaru system uruchomi procedurę awaryjną. Kiedy wyjeżdżamy mieszkanie będzie również symulować obecność domowników, co cenne jest szczególnie w przypadku dłuższych i dalszych wyjazdów. Mądre mieszkanie to także, a może przede wszystkim – oszczędne mieszkanie. Nie będziemy już zużywać więcej energii, niż jest to konieczne, a po wyjściu z domu system wyłączy wszystko to, co nie musi w danej chwili działać.

Tak, to naprawdę możliwe. Nie przedstawiamy scenariusza na film science-fiction. Tak może wyglądać twoja domowa rzeczywistość, jeżeli tylko zdecydujesz się na wprowadzenie najnowocześniejszej technologii do własnego „,M”.

Smart home to przyszłość. Poznaj ją już dziś. Pozwól sobie na ten luksus, który dostępny jest w bardzo atrakcyjnej ofercie.

Pozdrawiamy, Dom-inteligentny.pl