Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Ile mogą kosztować buty?

Dobre, wykonane z wysokiej jakości skóry buty, nie należą do bardzo tanich. Ale nie jest to z pewnością koszt, który wywraca nasz budżet do góry nogami. Jednak spróbujmy sobie wyobrazić buty, za które można kupić willę z basenem, najdroższe samochody i jeszcze zostałoby na egzotyczne podróże. Niemożliwe, a jednak! Przedstawiamy wam najdroższe buty świata, cena naprawdę zwala z nóg.

dollar-25122_960_720

Srebrne pantofle sławy

Buty za dwa miliony dolarów? To nie żart. Mąż słynnej amerykańskiej piosenkarki sprawił sobie jedne z najdroższych pantofli świata. Zwykłym śmiertelnikom może wydać się to wprost niedorzeczne! Buty ozdobione są 14.000 brylantów zatopionych w białym złocie. Pantofle zostały wykonane przez samego Toma Forda, a ich nabywca, Nic Cannon, ma w swojej garderobie więcej niż luksus. Buty miały swoją premierę w America’s Got Talent, gdzie były jaśniejsze od wszystkich występujących gwiazd.

Sandałki za 312 tysięcy dolarów

312 tysięcy dolarów a 6 milionów to jednak spora przepaść, ale to i tak kwota, którą nawet trudno sobie wyobrazić. Tyle za sandały zapłaciła piosenkarka, Beyonce. Buty powstały w słynnej pracowni The House of Borgezie. Te buty wysadzane są setkami diamentów, a producent dał… 1000 lat gwarancji.

Rita Hayworth

Para inspirowana słynną aktorką powstała w pracowni projektanta Syuarta Weitzmana. Brązowe pantofelki pokrywa satyna. Całość ozdobiona jest szlachetnymi kamieniami – rubinami, diamentami i szafirami. Są to bez wątpienia buty warte księżniczki.

Milion dolarów za oscarowe buty

W 2005 roku, na rozdaniu Oscarów, aktorka Regina Król miała na sobie parę satynowych pantofelków, które zostały sprzedane na aukcji za milion dolarów. Ach, można tylko pomarzyć o takich nietypowych butach!

Soczysty owoc

Wiśniowe szpilki zostały zaprojektowane w 2002 roku. Debiut na wielkiej oscarowej scenie miały dwa lata później. Ich wartość szacuje się na 1,6 miliona dolarów.

Rekordowe kozaki

W mediach określone również najbrzydszymi butami na świecie… Zaprezentowane w HongKongu na specjalnym, zamkniętym pokazie. Ich wykonanie zajęło 30.000 godzin! Ozdobione są 40 tysiącami kolorowych diamentów, a wyceniono je na 3,1 miliona dolarów. Czy buty warte są swojej ceny? Zdania są mocno podzielone. Nie wiadomo również, czy kozaki znalazły swojego właściciela.

Najdroższe buty świata są oczywiście przeznaczone dla garstki ludzi, którzy to mogą pozwolić sobie na taki zbędny luksus. Zwykłym śmiertelnikom pozostają buty równie ładne (a nawet ładniejsze). Pamiętajmy, że najważniejsze to zachować swoje zdanie.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.