Opublikowano:: wt, Sty 19th, 2016

Hotelowe gwiazdki a luksus

Czym kierujemy się podczas wyboru hotelu? Ceną, komfortem, menu? Bywa różnie, wiele zależy oczywiście od grubości portfela czy też naszych przyzwyczajeń. O prestiżu hotelu świadczy ilość gwiazdek, ale czy na pewno zawsze hotel cztero- i pięciogwiazdkowy jest synonimem luksusu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

images

Więcej gwiazdek to wyższy standard proponowanych usług. Gwiazdki są zatem punktem wyjścia i mówią klientom czego mogą się spodziewać. Ale czy system gwiazdkowy jest systemem, który sprawdza się zawsze? Przecież niejednokrotnie natknęliśmy się na hotel z dwiema gwiazdkami, któremu niczego nie brakowało lub na pięciogwiazdkowy, któremu, delikatnie mówiąc, nieco brakowało do ideału.

W większości krajów obowiązuje pięciogwiazdkowa skala, ale istnieją od tego wyjątki. Na Malcie najlepszy hotel otrzymuje cztery gwiazdki, a hotel Burj al-Arab w Dubaju jest jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie i szczyci się siedmioma gwiazdkami! Tylu gwiazdek nie ma żaden hotel!

W Grecji możemy spotkać się z literami zamiast gwiazdek. L dedykowane jest obiektom z najwyższej półki. W Australii, Anglii, Francji i w Niemczech obiekty nie muszą być poddane gwiazdkowej klasyfikacji, jest to wola właściciela hotelu. W Skandynawii system gwiazdkowy nie funkcjonuje w ogóle.

W Polsce gwiazdki przyznaje Marszałek Województwa na postawie ustawy o usługach turystycznych.

Co musi mieć hotel z czteroma i pięcioma gwiazdkami?

Oczywiście nie da się tego całkowicie ujednolicić, ale można wskazać pewne stałe punkty.

Cztery gwiazdki: wysokiej klasy i jakości wyposażenie pokoi, pokoje wyposażone w minibar i sejf, na terenie obiektu powinna znaleźć się siłownia, SPA, sale konferencyjne wyposażone w stoły konferencyjne, pokoje z dostępem do Internetu.

Pięć gwiazdek: najwyższej klasy usługi, komfortowe apartamenty, dla każdego pokoju miejsce na parkingu, winda, room-service aktywny przez całą dobę, pracownicy recepcji hotelu posługujący się płynnie dwoma językami obcymi, lokalizacja blisko centrum czy też blisko plaży.

Przed ostatecznym wyborem na pewno warto poszukać informacji na temat hotelu w Internecie. A może któryś z naszych znajomych ma do polecenia godny uwagi adres? Starajmy się dobrze rozpoznać w temacie, aby być w pełni usatysfakcjonowanym. Nie ma nic gorszego niż rozczarowanie z wyjazdu spowodowane właśnie niższym standardem hotelu niż się spodziewaliśmy. A przecież można tego uniknąć – wystarczy tylko wiedzieć, czego, ale także gdzie szukać.

Pozdrawiamy, Meblebankietowe.pl