Opublikowano:: pon, Sie 31st, 2015

Historia pewnych spodni

Dżinsy są dziś w każdej szafie. Noszą je mężczyźni i kobiety, są niezwykle uniwersalne, wygodne i trwają od lat pomimo zmieniającej się mody. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, bo są po prostu wygodne, a z odpowiednimi dodatkami nabierają szyku i elegancji. Historia jednych z najpopularniejszych dżinsów sięga początków XX wieku!

3593864378_3e3211ed77_o

Pewnego razu a Ameryce

W 1904 roku, w Północnej Karolinie, rozpoczyna się historia dżinsów Wrangler, czyli zdecydowanie najpopularniejszego modelu spodni. A wszystko zaczęło się od odzieży roboczej – wygodnej, wytrzymałej i maksymalnie użytecznej. W 1917 firma przemianowała się na Blue Bell, a od lat 40. funkcjonowała już pod dzisiejszą nazwą.

Pracujący kowboj, czyli dżinsy dla ludzi aktywnych!

Co jest w nich takiego charakterystycznego? Co decyduje o ich ponadczasowości? Dlaczego każdy chce mieć dżinsy Wrangler w swojej szafie? Przepis na sukces jest banalnie prosty – należy trzymać się konceptu, który przyniósł sukces. Cała filozofia spodni Wrangler sprowadza się bowiem do siedmiu unikalnych detali.

Po pierwsze – płaskie nity.

Nity są odpowiedzialne za umocnienia w newralgicznych miejscach, a także zapobiegają rozdarciu szwów. Jednakże zazwyczaj rysowały również powierzchnię, na której się siadało. Nity od Wranglera – płaskie, odpowiednio oszlifowane przestały drapać. Są subtelne i zdecydowanie bardziej przyjemne dla naszego ciała.

Po drugie – specjalna kieszonka.

Pomysłodawcą kieszonki na zegarek był słynny krawiec Ben Lichtenstein. Nadał jej zaokrąglony, ergonomiczny kształt. Kieszonka jest umiejscowiona w takim miejscu, że cokolwiek do niej włożymy z pewnością nie wypadnie, ponieważ jej wylot znajduje się tuż przy talii i jest zabezpieczony paskiem.

Po trzecie – siedem szlufek.

Siedem, ponieważ właśnie tyle gwarantuje komfort w noszeniu. Pasek idealnie dopasowuje się do spodni, a spodnie idealnie dopasowują się do sylwetki.

Po czwarte – dobrze rozplanowane szwy.

Funkcjonalność była nadrzędną ideą, która towarzyszyła projektującym. Odpowiednio rozłożone szwy – brzeg karczka nad tylnymi kieszeniami jest założony do dołu, a zatem zabezpiecza portfel przed wypadnięciem.

Po piąte – haft.

Charakterystyczny, bo układający się w nieśmiertelną literkę „W”. Jest dżinsowym odpowiednikiem oznakowania bydła. Dżinsy mają wyhaftowane dwa „W” – skrót od „Western Wear”, czyli odzież Zachodu.

Po szóste – naszywka.

Czym byłyby dżinsy Wranglera bez unikalnego symbolu jakości? Skórzana naszywka z napisem Wrangler, to symbol funkcjonalności i stylu życia.

Po siódme – logo ułożone z liny.

Ten kultowy symbol oznacza działanie, ponieważ dżinsy Wrangler są dedykowane ludziom aktywnym, swobodnym, którzy muszą radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dziś, marka Wrangler, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientom. Oferuje nowoczesne, zgodne ze współczesnymi trendami fasony, ale cała produkcja odbywa się z poszanowaniem tradycji i uwzględnieniem najważniejszych siedmiu elementów. Przedsiębiorstwo poszerzyło również swój asortyment o nietypowe buty damskie, które składają się z elementów denimu.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.