Opublikowano:: czw, Lut 11th, 2016

Gdzie Wschód przeplata się z Zachodem

Hongkong jest to specjalny region administracyjny należący do Chińskiej Republiki Ludowej. Miasto znajduje się na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim. Hongkong to przede wszystkim półwysep Koulun oraz liczne przybrzeżne wyspy. To niezwykłe miasto leży przy ujściu Rzeki Perłowej. Co ciekawsze, jest miejsce, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych portów świata- Port Wiktorii. Cały okręg liczy 234 wyspy.

Dlaczego Hongkong jest, aż tak niezwykły? Najważniejszym powodem jest to, że miasto jest miejscem, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Wszystko za sprawą tego, że był on przez prawie 150 lat pod władaniem Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że zamieszkiwany jest przez Chińczyków, mówi się, że jest bardziej europejski niż chiński.

Wizyta w Hongkongu z całą pewnością wzbudzi wiele emocji. Głównie za sprawą niewielkiej ilości dostępnego miejsca. Miasto z powodu małej ilości miejsca pod zabudowę nie dba specjalnie o starsze budowle. Na ich miejscu powstają nowe, wyższe i bardziej nowoczesne budynki.

Największą atrakcją miasta są jego wieżowce, które każdego dnia po zmroku rozświetla specjalny pokaz świateł.  Azjatycki tygrys jak nazywany jest Hong Kong to miasto wielkiej finansjery i miejsce ogromnych inwestycji. Wśród nowoczesnej architektury uwagę przyjezdnych przykują budynki Bank of China Tower, Inernational Commerce Center czy siedziba banku HSBC. Miasto służyło także jako sceneria do wielu filmów, chociażby do „Mrocznego Rycerza”, w którym Batman spogląda ze szczytu wieżowca na fantastyczną panoramę miasta.

Wśród największych atrakcji Hongkongu znajdziemy między innymi Wzgórze Wiktorii oraz tramwaj na jego szczyt. Wycieczka na szczyt z całą pewnością zagwarantuje nam niezwykły widok na panoramę całego miasta. Poza tym uzyskujemy niezbyt możliwość odbycia interesującej wycieczki nietypowym tramwajem. Warto pamiętać, że kolejka została zbudowana już w 1888 roku!

Do równie ciekawych miejsc należy także Sheung Wan oraz Świątynia Man Mo. Wystarczy oddalić się nieco od centrum miasta, aby poczuć się zupełnie inaczej. Małe sklepiki, rodzinne interesy, kameralne zakątki, o które ciężko w sercu miasta.

Wspomniana świątynia znajduje się niedaleko od centrum. Jak nazwa wskazuje zbudowana ją ku czci dwóch bogów: Man — bóg literatury oraz Mo — bóg wojny. Typowa dla tego regionu świątynia przyciąga cudownym zapachem palonych kadzideł, których wewnątrz znajdziemy setki, o ile nie tysiące.

Hongkong po prostu trzeba zobaczyć, aby w pełni poczuć jego atmosferę – niby jesteśmy już w Chinach, ale jednak nie do końca.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.