Opublikowano:: pt, Lip 3rd, 2015

Firma przyjazna dzieciom

Pomimo tego, że według naukowców nasza populacja zmniejsza się, ciężko jest na ulicy nie zauważyć wielu matek spacerujących z wózkami czy oblężonego placu zabaw w centrum pobliskiego osiedla. Duże firmy i przedsiębiorstwa też coraz bardziej idą na rękę swoim pracownikom i w murach siedziby pojawiają się żłobki czy przedszkola. Już nawet uniwersytety zdecydowały się na wygospodarowanie miejsca na mikro przedszkole czy opiekunkę.

DIGITAL CAMERAW takiej sytuacji, kiedy na dworze jest coraz cieplej, a rodzice muszą pracować na to, aby przyszłość dziecka była niezachwiana, warto jest zainwestować pieniądze w mały firmowy plac zabaw. Każda siedziba ma przecież teren wyznaczony wokół budynku, oczywiście może być on niezbyt reprezentatywny, ale zawsze znajdzie się tam niewielkie miejsce na kilka bezpiecznych urządzeń, które pozwolą dzieciom na chwilę beztroskiej zabawy pod gołym niebem. Takie rozwiązanie z całą pewnością wpłynie na wizerunek firmy. Pracodawca zyska wiele w oczach swojego pracownika, a przecież oddany i lojalny pracownik to najlepsze co może przytrafić się przedsiębiorcy. Warto również zauważyć, że inwestycja w plac zabaw może okazać się zabiegiem iście z dziedziny public relations. Dzięki czemu firma może zwrócić na siebie uwagę mediów czy klientów, którzy z całą pewnością w zupełnie inny sposób spojrzą na ofertę prezentowaną przez firmę, a wszystko dzięki znacznemu ociepleniu wizerunku.

Aby spełnić wszystkie warunki bezpieczeństwa, budowę takiej konstrukcji pozostawić specjalistom, dla których fach ten nie jest obcy. Warto jednak zwrócić uwagę na materiały, z których ma zostać wykonana instalacja. Place zabaw z reguły dostępne są w dwóch wersjach materiału – drewniane i metalowe. Jeśli chodzi o wersje drewniane, pamiętajmy, że musi to być wysokiej jakości drewno, odporne na niesprzyjające warunki pogodowe i przede wszystkim wytrzymałe. Sama konstrukcja musi zostać wykonana z dużą dokładnością tak, aby żadne dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas zabawy. Jasną sprawą może wydać się, że konstrukcje metalowe będą lepszym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na dwa czynniki – są bardziej wytrzymałe i nie trzeba poświęcać im aż tyle uwagi. Tutaj wybór materiału zależy już tylko od inwestora.

Inwestycja w plac zabaw przy firmie to dobre rozwiązanie, jeśli już posiadamy przedszkole, w którym codziennie szaleją dzieci. Jednak w przypadku, gdy przedszkole nigdy nie było naszym priorytetem, może lepiej zacząć właśnie od niego. Małymi kroczkami do przodu, aby zyskać w oczach pracownika i klienta.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.