Opublikowano:: śr, Kwi 1st, 2015

Elektryczny wózek inwalidzki – komfort i nowoczesność

Moment, w którym człowiek staje się niepełnosprawny i dowiaduje się o konieczności korzystania z wózka inwalidzkiego to zawsze duży cios. Wtedy wsparcie rodziny okazuje się bezcenne. Pomagają przetrwać ten ciężki okres, podtrzymując na duchu. Psychika odgrywa główną rolę. Jeśli uda nam się zapanować nad negatywnymi myślami, wtedy możemy rozpocząć walkę o powrót do możliwie najsprawniejszego funkcjonowania w życiu. Pomóc może w tym niewątpliwie elektryczny wózek inwalidzki, niezbędny w wielu przypadkach. Kluczowe jest dopasowanie go do naszych potrzeb, z uwzględnieniem wielu czynników.

Dawno już minęły czasy, kiedy wózek inwalidzki był uciążliwym urządzeniem, składającym się z krzesła i kółek i sprawiający dużo problemów, również ze względu na swój duży ciężar. Dzisiaj na rynku mamy do dyspozycji ogromny asortyment tego typu produktów, w zależności od naszych preferencji, a także możliwości finansowych. Wózek elektryczny daje ogromne możliwości, pomagając w swobodnym poruszaniu się, zastępując asystenta. Doskonały wybór dla osób, które za wszelką cenę chcą być samodzielne. Dzięki takiemu sprzętowi możliwe jest pokonywanie wzniesień czy przeszkód, które są „urokiem” wielu miast. Od tej pory żadne krawężniki nie będą w stanie zatrzymać takiego wózka.

W4028-Cruiser IINiektóre z nich, jak ten widoczny na zdjęciu, posiadają pełną amortyzację oraz dodatkowo są pomocne przy zakupach, dzięki zamontowanemu koszykowi. To bardzo profesjonalny sprzęt wyposażony w komplet lusterek czy pas biodrowy, dzięki którym jesteśmy bezpieczni, poruszając się po ruchliwych chodnikach czy ścieżkach w parku. W4028-CRUISER II to sprzęt, któremu bliżej do małego samochodu czy skutera niż wózka inwalidzkiego, którego obraz mamy przed oczami. Dodatkowo posiada hamulce elektromagnetyczne, a także przedni i tylny zderzak oraz oświetlenie drogowe, które pozwala bezpiecznie poruszać się takim wehikułem również po zmroku. Nowoczesne wózki inwalidzkie to bardzo komfortowi pomocnicy, którzy pozwalają powrócić do funkcjonowania w społeczeństwie, oddalając myśli o własnej niepełnosprawności. Dzięki takim wózkom możemy wybrać się na zakupy, załatwić sprawę w urzędzie czy udać się do znajomych. Szczególnie, że powstaje coraz więcej podjazdów oraz wind dla osób poruszających się na wózku.

W1018 (1)__560x490Wybór konkretnego modelu zależy od rodzaju schorzenia, na które cierpi niepełnosprawny, ale także od warunków, w jakich dane jest mu mieszkać. Jeśli jego dom czy mieszkanie ma małe pomieszczenia, wtedy zalecane jest kupno wózka mniejszych gabarytów (zdjęcie nr 2), który również posiada szereg udogodnień, a dodatkowo zajmuje mniej miejsca. Prezentowany model jest wyposażony w amortyzowaną ramę oraz regulację długości podnóżków, dzięki czemu komfort jazdy wzrasta. Ponadto niezwykle pomocne są regulowane i demontowalne podłokietniki. Jest również dużo lżejszy od poprzedniego modelu, gdyż waży zaledwie 50 kilogramów, a jego maksymalne obciążenie dochodzi do 120 kilogramów.

Wózków elektrycznych nie trzeba rejestrować w wydziale komunikacji, więc bez przeszkód można się nimi poruszać i cieszyć radością z jazdy. Nie jest więc wymagane spełnienie żadnych szczególnych wymagań. Nie należy jednak zapominać, że osobie niepełnosprawnej wózek elektryczny bardzo pomaga w procesie rehabilitacji, stąd tak istotne jest jego indywidualne dopasowanie. Dlatego przy jego wyborze warto skonsultować się ze specjalistami, którzy stwierdzą, jaki wózek wybrać i czy koniecznie musi mieć on napęd elektryczny, czy też wystarczy przykładowo wózek aktywny.

Pozdrawiamy, Viteacare.com.