Opublikowano:: wt, Sty 26th, 2016

Dywan w salonie. Na co zwrócić uwagę?

Popularność dywanów nie zwalnia tempa, a w okresie zimowym jest to najbardziej zrozumiałe, gdyż miękkie włosie może dodatkowo ogrzać stopy, szczególnie jeśli nie przepadamy za grubymi skarpetami.

pol_pm_Dywan-Liza-Max-New-0000A-krem-2440_2Jeżeli zaczynamy aranżować wnętrze salonu, wtedy nie można pominąć tego ważnego elementu, który powinien stylistycznie pasować do wszystkich mebli. Nie ma jednego uniwersalnego przepisu, ale warto zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami, które mogą się przydać podczas zakupów.

Miłośnikom eleganckiego wystroju polecamy raczej dywany, które posiadają tradycyjne wzornictwo, mniej rzucające się w oczy swoimi wyrazistymi kolorami. Nowoczesne wnętrza raczej współgrają z geometrycznymi wzorami, choć coraz więcej mamy zwolenników minimalistycznego stylu, więc wtedy korzystamy z zasady kontrastu i ozdabiamy salon bogatymi ornamentami.
Wybór dywanu nie jest taki prosty, jakby mogło się wydawać, gdyż należy go dopasować nie tylko do stylu mebli, ale również podłogi czy dodatków.

living-room-1078916_960_720Skoro wspomnieliśmy o podłodze, to warto zwrócić uwagę na jej materiał wykończeniowy. Ostatnio furorę robią kontrastowe rozwiązania, czyli na ciemniejszej podłodze kładziemy jasny dywan, a na jaśniejszej – ciemniejszy. Im bardziej wyraźne zróżnicowanie kolorystyczne, tym lepiej. Kluczowe jest również, czy oba zestawione ze sobą elementy są wzorzyste, czy bardziej jednolity. Raczej nie polecamy do wzorzystej podłogi stosować wzorzystego dywanu. Obowiązuje podobna zasada, jak w przypadku doboru krawata do koszuli. Jeśli mamy do dyspozycji jednolitą podłogę, wtedy pole manewru jest zdecydowanie większe.

Salon to miejsce, w którym zazwyczaj znajdują się meble wypoczynkowe, które są dopasowane do reszty pomieszczenia. W ich bliskim sąsiedztwie najczęściej kładziemy dywan, którego wielkość jest uzależniona od kształtu i rozmiaru pomieszczenia. Tak czy inaczej, tutaj również musi następować stylistyczne dopasowanie. Wszystkie puzzle w salonie muszą dać piękny obrazek. Po raz kolejny sprytnym zabiegiem jest postawienie na kontrast. Są jednak osoby, które swobodniej czują się w stonowanych kolorach, które dają im poczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji lepszych rozwiązaniem jest jednolita kolorystyka. Wtedy istnieje jednak ryzyko, że całe wnętrze będzie nudne. Z czasem zabraknie nam nutki pikanterii, ożywienia, zwłaszcza wiosną czy latem. Wtedy można dokupić kolorowe pufy czy na ścianie powiesić barwne obrazy.

A z jakiego materiału powinien być dywan? Nie ma idealnego rozwiązania. Dywany wełniane są bardzo wytrzymałe, pochłaniają wilgoć, ale mogą również uczulać, jeśli wybierzemy złej jakości. Bawełniane są mniej trwałe, a jedwabne mogą odstraszyć ceną, chociaż są bardzo przyjemne w dotyku. Zrekompensuje to ciężki dzień w pracy.

Pozdrawiamy, Akcila.sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.