Opublikowano:: pon, Lip 27th, 2015

Dlaczego warto inwestować w złoto

Inwestowanie w złoto to dbanie o własną przyszłość. Nie bez powodu rokrocznie wydobywa się tak duże ilości tego kruszcu. Dziś ogromne korporacje wydobywcze z trudem nadążają ze zwiększaniem mocy eksploatacyjnej – wszystko po to, aby zaspokoić globalny popyt na złoto. Zapotrzebowanie generowane jest zarówno przez państwa, banki centralne, jak i inwestorów indywidualnych czy „przeciętnych  Kowalskich”, którzy chcą zabezpieczyć swoje jutro.

Gold_BarsZłoto to przede wszystkim stabilna inwestycja, która pozwoli na zabezpieczenie oszczędności przed ewentualnymi komplikacjami finansowymi. Wiadomo o tym od dawna, ponieważ już w czasach starożytnych było ono jednym z cenniejszych metali. Jeżeli odwołać się do historii nam nieco bliższej, to oświeceniowa myśl libertariańska zbudowała fundamenty  swojej filozofii na złotym gruncie. Postęp cywilizacyjny oraz ekonomia wyparły złoto i pojawiły się pieniądze papierowe, które wg współczesnych libertarianów, mają znaczenie jedynie iluzoryczne. Jednakże kruszec ten jest nadal potrzebny gospodarce, ponieważ jego zadaniem jest zabezpieczenie realnej wartości powszechnie obowiązującego środka płatniczego – pieniądza. Według teorii libertarian złoto ma szereg zalet. Główną z nich jest stabilność, to znaczy, że zmieniająca się władza oraz naciski polityczne nie mają na nie żadnego wpływu.  Państwo nie może wpływać na kurs złota czy też wpuścić do obiegu jego dowolnej ilość, jak zdarza się  to w przypadku pieniądza drukowanego. Dodatkowo wydobycie złota od wielu lat stoi na podobnym poziomie, nie obserwuje się zatem znacznego wzrostu ilości kruszcu na rynku. Ponadto, złoto jest trwałe, niezniszczalne, i co najważniejsze – akceptowalne w każdym miejscu na świecie. Dzięki temu jest to idealny czynnik, który stabilizuje gospodarkę.

Sama inwestycja w złoto nie jest specjalnie wymagającą transakcją. Zakup kruszcu wymaga zaledwie kilku prostych czynności, które ograniczają się do niewielu kliknięć w sklepie internetowym. Poza tym — jak wcześniej wspomniano — wydobycie złota od lat oscyluje wokół tego samego poziomu. Inwestycja w złoto jest zatem cały czas opłacalna. Jeżeli mamy trochę zbędnej gotówki warto pokusić się o jej zainwestowanie, na tej transakcji na pewno nie stracimy.

Można z całą pewnością stwierdzić, że inwestowanie w złoto jest dobrym sposobem na zabezpieczenie kapitału. Kwestia ta powinna być istotna dla każdego, kto  wchodzi w posiadanie większej ilości pieniędzy. Przechowując je na koncie bankowym, jesteśmy uzależnieni od pieniądza wirtualnego, który w przypadku problemów gospodarczych państwa może bardzo szybko stracić na wartości. W Historii już niejednokrotnie byliśmy świadkami takich sytuacji. Wystarczy wspomnieć o problemach Grecji, które aktualnie możemy obserwować. Państwo bliskie bankructwu, banki nie mają pieniędzy, aby wypłacać je swoim klientom, przez co obywatele zostali bez środków do życia. Zapewnienia władz w żadnym wypadku nie gwarantują stabilności pieniądza. Dlatego, aby zabezpieczyć oszczędności, inwestycja w złoto może okazać się najlepszym rozwiązaniem. A przy długotrwałej hossie nasza „złota polisa” może przynieść całkiem poważne zyski.

Warto zauważyć, że w Polsce zakup złota, jest równie łatwy co, chociażby w Stanach Zjednoczonych. Naprzeciw polskim inwestorom wychodzi serwis internetowy Mennicazlota.pl należący do renomowanej grupy IAP S.A.. Tam każdy może ulokować swoje oszczędności, kupując złote sztabki oraz monety z całego świata, od złotych krugerrandów z RPA po brytyjskie suwereny.

Złoto jest kruszcem, który przez wieki swojej obecności na rynkach światowych zbudował sobie ugruntowaną pozycję, która jest na tyle pewna, aby zabezpieczyć oszczędności całego naszego życia. Pamiętajmy, że inwestycja zabezpieczy przyszłość naszych najbliższych.

Inwestuj mądrze!

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.