Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Dlaczego odpoczynek jest nam potrzebny?

Urlop odkładamy z miesiąca na miesiąc. Ciągle mamy coś do zrobienia, ciągle nie jesteśmy wystarczająco dyspozycyjni, ciągle nie możemy zgrać się z pozostałymi członkami rodziny. Brzmi znajomo, prawda? Mamy dopiero początek lutego, do sezonu wakacyjnego jeszcze daleko. Ale warto już teraz zastanowić się nad wakacjami lub też zaplanować najbliższy wolny weekend, aby pooddychać innym powietrzem, spojrzeć na świat z innej perspektywy, odpocząć!

Odpoczynek jest nam po prostu potrzebny, niezbędny, konieczny! To jak powietrze, woda i jedzenie – nie możemy normalnie funkcjonować bez tych wszystkich składników!

pretty-351884_960_720Odpoczynek to czas, kiedy regeneruje się nasza życiowa energia. To normalne, że w poniedziałek nic nam się nie chce i najchętniej zasnęlibyśmy w pracy. Myślami jesteśmy jeszcze zatopieni w wolnej sobocie i niedzieli. Ale te weekendy są bardzo ważne. To wtedy ładujemy baterie, zajmujemy się domowymi obowiązkami, spotykamy się z rodziną, biegamy, gotujemy, idziemy na basen. Każdy odpoczywa jak chce, bo udany wypoczynek to aktywny odpoczynek! Nie wszyscy regenerujemy się odpoczywając na kanapie.

Odpoczynek to klucz do wydajnej pracy

Dlatego często to sam pracodawca wysyła swojego pracownika na urlop, aby ten odpoczął i wrócił do swoich obowiązków z nową energią. Od naszych zdrowych nawyków zależy szczęście w życiu – aby je sobie przedłużyć należy nauczyć się odpoczywać. Jeżeli tego nie umiemy… pora zastanowić się nad sobą i rozpocząć edukację.

Choroby zawodowe i cywilizacyjne, zawały serca i nadciśnienie. Apteczka pełna leków, torebka w suplementach diety, szuflada w pracy po brzegi wypełniona silnymi środkami przeciwbólowymi, gdyby znowu złapała nas migrena. Wielu z nas zapomina, że zdrowie zależy od naszej wewnętrznej równowagi, a tę osiągniemy również poprzez odpoczynek.

Praca, dom, praca, dom, praca… wielu z nas odtwarza ten rytm przez okrągły rok. Nie mamy czasu na rozrywki, bo pracujemy. Jesteśmy zmęczeni, bo pracujemy. Wieczorami siedzimy na kanapie, bo jesteśmy zmęczeni. Ale nasze życie nie musi tak wyglądać. Należy przełamać ten schemat i wypracować własne, dobre nawyki. Jeżeli raz spróbujemy – spodoba nam się! Siłownia, spacer, zbieranie grzybów, wyjście na ulubione lody, weekend z noclegiem na mazurach. Zapoznajmy się z ofertą otwartej knajpki w naszej dzielnicy! Nie musi być raz w miesiącu, ale chociaż raz na kilka miesięcy! Zresetujmy się, wyjedźmy z dala od naszej codzienności. Bez wielkich nakładów finansowych, tak po prostu, spontanicznie, z przyjaciółmi, a nawet w samotności.

Świat z innej perspektywy też może być insertujący. Nie ograniczajmy się do codziennej rutyny!

Pozdrawiamy, restbox.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.