Opublikowano:: pt, Maj 8th, 2015

Czy warto urządzać kuchnię z pomocą projektantów?

Kuchnia jest jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym w domu. Prawidłowe jej zaprojektowanie wymaga wiedzy oraz doświadczenia, a takowe niestety nie każdy z nas posiada. Kuchnia powinna być jak najbardziej funkcjonalna, wygodna, a za razem – efektowna. Estetyczne umeblowanie i wykończenie ma ogromny wpływ na nasz nastrój, chęć gotowania i przebywania w tym miejscu.

Warto mieć na uwadze, iż przygotowane posiłki smakują znacznie lepiej, gdy są konsumowane w przyjemnym otoczeniu i miłej atmosferze. Projektowanie wnętrz to nie lada wyzwanie. Czy zatem warto korzystać z pomocy specjalistów? W dzisiejszym artykule postaramy się ułatwić Państwu podjęcie słusznej decyzji.

Kiedy zacząć planować kuchnię?

Przede wszystkim o projektowaniu kuchni warto pomyśleć już na samym początku – podczas budowy domu lub wprowadzania zmian lokatorskich w mieszkaniu. Wówczas możemy zaplanować instalacje i podłączenia, które będą najlepiej dopasowane do projektu naszej kuchni. W ten sposób unikniemy konieczności wprowadzania przeróbek w późniejszym czasie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i unikniemy dodatkowych kosztów oraz niepotrzebnego bałaganu.

46

Najpierw meble, potem sprzęt AGD

Unikajmy zamawiania sprzętów AGD przed zakupem mebli. Ogranicza to znacznie możliwości projektowe, gdyż skomponować ze sobą wszystkich detali może okazać się bardziej problematyczne. Ponadto, nie trudno o uszkodzenia podczas prac remontowych. Zwłaszcza, jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na przechowywanie wspomnianych urządzeń. Korzystniej jest zamówić sprzęty w studiu kuchennym (konkurencyjne ceny, montaż gratis, szeroka linia wzornicza niedostępna w marketach, dłuższy okres gwarancji).

Faktury i umowa

Odradzamy stanowczo kupowanie mebli bez faktur. Obecnie większość firm stosuje 18% stawkę VAT. Ponadto, w przypadku jakichkolwiek usterek, ciężko jest bez potwierdzenia zakupu egzekwować gwarancję na meble. Podpisanie umowy na zakup mebli projektowanych na wymiar jest jedną z najistotniejszych kwestii. Bardzo często cena, jaką płacimy za wymarzoną kuchnie, dorównuje cenie za dobry samochód. Dlatego warto bardzo dokładnie sprawdzić każdy element i szczegół umowy.

Korzyści wynikające z podjęcia współpracy z profesjonalistami

  • w cenie zakupu mebli oferowane są usługi doświadczonych architektów wykonujących profesjonalne projekty z uwzględnieniem różnego rodzaju korekt
  • porady oraz najnowsze trendy są oferowane na bieżąco
  • studio bierze odpowiedzialność za dostarczenie na czas nieuszkodzonych sprzętów i blatów (z laminatu, granitu czy kwarcogranitu)
  • wykonywane są projekty instalacji i przyłączy
  • ciekawe i korzystne oferty na zakup sprzętów AGD

Pozdrawiamy,
Acerys.pl