Opublikowano:: czw, Sty 14th, 2016

Czy warto mieć dywan?

Przy aranżacji wnętrza salonu, często odpowiadamy na wiele pytań, szukając kompromisu. Coraz więcej projektantów jest zdania, że dywan jedynie przeszkadza i odradzają klientom takie rozwiązanie, uważając go za niepraktyczne element, który trzeba dodatkowo odkurzać. Nic bardziej mylnego! Jeśli posiadamy elegancką podłogę, która ma nam służyć przez wiele lat, raczej nie będziemy zadowoleni z faktu, że może ulec zniszczeniu. Dywan może temu zapobiec, dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną.

pol_pm_Dywan-new-york-70-4346_1Parkiet czy panele wyglądają efektownie, ale niestety mają te wadę, że się ścierają. Naturalna kolej rzeczy. Jedne szybciej, drugie wolniej, ale jest to nieuniknione, zwłaszcza jeśli po podłodze biegają małe dzieci (bawią się na niej) czy psy. Przesuwamy sofy, kanapy czy pufy, aby było nam swobodnie. Podłoga na tym cierpi, podobnie jak na przyjmowaniu wielu gości. Zdarza się, że upadają nam przedmioty codziennego użytku, np. podczas spożywania posiłków. Nawet najbardziej solidne deski nie są w stanie nam zagwarantować nienaruszalnego wyglądu przez wiele lat. Koszt wymiany parkietu jest nieporównywalnie większy niż zakup nawet kilku dywanów rocznie.

Sporą zaletą posiadania dywanu jest możliwość jego dowolnego przestawiania, w zależności od przestrzeni, którą dysponujemy. Jeśli uważamy, że nie pasuje nam do wystroju, możemy w każdej chwili zamienić go na inny. Wymiana parkietu jest o wiele bardziej problematyczna.

Jeśli poplamimy parkiet, możemy przykryć to dywanem. Jeśli poplamimy dywan, korzystamy z wielu dostępnych na rynku odpowiednich środków i problem z głowy. Nie trzeba go… zamiatać pod dywan.

Bez tytułuPosiadanie dywanu to nie tylko same przyjemności (głównie dla naszych stóp), ale również obowiązki. Należy systematycznie go czyścić, trzepać, a jeżeli brak nam czasu na tego typu czynności, polecamy zanieść go do profesjonalnej pralni chemicznej.

Dobrze dobrany dywan to także gwarancja skuteczne izolacji, zwłaszcza w zimowe wieczory, kiedy możemy swobodnie chodzić po nim na boso lub skarpetkach.

Zaaranżowaliśmy wnętrze według własnej wizji, ale w dalszym ciągu czegoś nam brakuje. Wtedy wystarczy dopasować kolorystycznie i stylistycznie dywan. Świetnie wypełni każdą pustkę. Jeśli perfekcyjnie dobierzemy model, to może on być wisienką na tym aranżacyjnym torcie, która zgrabnie urozmaici każdą przestrzeń, niezależnie od tego, czy preferujemy nowoczesny czy bardziej tradycyjny styl wykańczania wnętrz. Dywany potrafią ocieplić każde pomieszczenie i nadać mu przytulny klimat, we współpracy z innymi dodatkami. Mimo że to jedno z najstarszych zdobień podłogi, to chyba nigdy nie wyjdą z mocy, niosąc za sobą wiele walorów wizualnych.

Pozdrawiamy, Akcila.sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.