Opublikowano:: czw, Paź 8th, 2015

Co zrobić z niechcianym tłuszczykiem?

Od wielu lat za ideał uważa się szczupłe kobiety. Choć do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się panie o posturze wychudzonej wręcz modelki, dziś coraz częściej media promują kobiety o umięśnionej sylwetce i dość obfitych pośladkach. Oczywiście najlepiej, jeśli mogą jednocześnie poszczycić się dużym biustem.

Nadwaga w Polsce

thick-373064_1280Według raportu sporządzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (PZH) aż 46 procent polek i 63 procent Polaków cierpi na nadwagę. Nie da się ukryć, iż nie są to najlepsze dane. Przeciętna mieszkanka Polski chciałaby ważyć o 5 kg mniej, choć 68% kobiet w wieku między 18 a 29 lat uważa, że ma odpowiednią wagę. Natomiast połowa Polek w przedziale wiekowym 50-59 lat jest zdania, iż waży zbyt dużo.

Główne przyczyny

Jak wynika ze statystyk, dodatkowe kilogramy biorą się przede wszystkim ze słabości do słodyczy. W 27% przyczynia się do tego niewystarczająca aktywność fizyczna lub całkowity brak ruchu, natomiast w 26% jest to podjadane między posiłkami. Niewiele mniej, bo 23% stanowią nieregularne posiłki, które często są uwarunkowane trybem życia jaki prowadzimy ze względu na pracę. Główną motywacją większości kobiet, żeby zrzucić zbędne kilogramy jest chęć poprawienia swojej atrakcyjności, natomiast u mężczyzn zwykle motywacja pojawia się wówczas, gdy muszą poprawić swoją kondycję zdrowotną.

Sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów

Jest kilka sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Oczywiście postawę stanowi zmiana diety, czyli nawyków żywieniowych oraz podjęcie aktywności fizycznej. Bez tego nie uda się nic zmienić na stałe. Istnieją też metody, które pozwalają skutecznie lecz miejscowo pozbyć się tłuszczu. Do najpopularniejszych należy liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Zaletą takiego zabiegu jest fakt, że nie tylko można się pozbyć niechcianych kilogramów, ale również nieco się upiększyć.

Co zrobić z tłuszczem?

Skoro już tkanka tłuszczowa została odessana, to może ją jakoś wykorzystać? Otóż coraz więcej pań decyduje się na wypełnienie zmarszczek, ust, policzków czy nawet biustu własnym tłuszczem. Ostatni zabieg jest najbardziej popularny i ma sporo zalet. Przede wszystkim efekt utrzymuje się przez długi czas i wygląda naturalnie. Piersi odzyskują swoją jędrność, sprężystość, a nawet mogą stać się większe. Pobieraną tkanką tłuszczową z ud czy brzucha można także unieść policzki czy wstrzyknąć ją w kąciki ust bądź brodę. Taki sposób wypełniania twarzy nosi fachową nazwę „lipofiling”.

Warto dodać, że lekarze wykorzystują również komórki macierzyste owej tkanki w zabiegach odmładzających. Rezultaty są widoczne i wręcz zaskakujące.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.