Opublikowano:: czw, Kwi 23rd, 2015

Ciśnienie na cellulit

Walka z cellulitem to proces długotrwały i niestety dość uciążliwy. Z tym problemem zmaga się wiele kobiet i nie da się go wyeliminować raz na zawsze. Ciężko jednoznacznie określić przyczynę jego powstawania, gdyż w każdym przypadku może być ona inna.

16091647876_57e10c98b8_oPrzede wszystkim, nie bez znaczenia są tu uwarunkowania genetyczne, które w dużym stopniu decydują o ilości receptorów wiążących tkankę tłuszczową. Duże znaczenie ma również odpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej czy gospodarka hormonalna. Z pewnością powstawaniu cellulitu sprzyja palenie tytoniu, a także spożywanie kawy w nadmiernych ilościach. Nikotyna obkurcza naczynia krwionośne, przez co komórki są gorzej dotlenione, a proces spalania tłuszczu – znacznie spowolniony. Kofeina natomiast zatrzymuje wodę w organizmie. Warto również zwrócić uwagę na inny istotny aspekt, który ma bardzo duży wpływ na powstawanie ów problemu. Otóż nie każdy wie, że zaburzenia układu limfatycznego oraz krążenia krwi, mogą być główną przyczyną tzw. „skórki pomarańczowej”.

8425713289_0af2c87c36_oW obecnych czasach mamy coraz więcej możliwości do walki z tą dolegliwością, jednak wybór skutecznego sposobu nie dla każdego jest oczywisty. Jedną z profesjonalnych i efektywnych metod jest masaż ciśnieniowy, inaczej zwany również masażem uciskowym. Wykonywany jest przy pomocy specjalnego kompresora i kombinezonu, składającego się z mankietów, nogawek i pasów. Dzieli się on na trzy sekcje, obejmujące nogi, talię i ramiona. Dzięki temu możliwe jest wykonanie masażu, zarówno całego ciała, jak i tylko wybranych części. Zabieg polega na mechanicznym i pneumatycznym drenażu kolejnych partii ciała za pomocą wpompowywanego i wypuszczanego powietrza do kombinezonu. Nacisk wywoływany jest w niejednorodnym rytmie. Powoduje to pobudzenie krążenia krwi, a w efekcie przyspiesza usuwania toksyn z organizmu i zgromadzonych płynów oraz ujędrnia. Poprawia również ogólny stan nóg, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, a także zwalcza głębokie, jak i powierzchowne niedoskonałości skóry.

Urzadzenie-masaz-cisnieniowy-elektrostymulacj-IModel-3132-12-urz-kosm-IModel3132-12-31

Ponadto, zaleca się jej stosowanie w profilaktyce przeciwzakrzepowej czy problemach urologicznych.

Dużą zaletą tej metody jest możliwość masowania kilka miejsc jednocześnie. Pozwala to na osiągnięcie pożądanych efektów w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku stosowania ręcznego masażu. Masaż ciśnieniowy znajduje się w ofercie wielu gabinetach medycyny estetycznej, ekskluzywnych salonach kosmetycznych oraz salonach odnowy biologicznej.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.