Opublikowano:: śr, Sie 12th, 2015

Cera sucha i wrażliwa? Dbaj o nią odpowiednio

Problemy ze skórą, większe i mniejsze, towarzyszą każdemu z nas. Świadoma i skuteczna pielęgnacja jest kluczem do osiągnięcia pełni zadowolenia. Jednym z najbardziej problemowych typów skóry, jest skóra sucha i wrażliwa. Podczas upałów, jeszcze silniej niż zwykle, narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zwykła pielęgnacja nie wystarczy, dlatego należy pamiętać o kilku trikach, które ułatwią nam codzienne życie.

19009871970_ea2c7219b0_z

Nawilżenie

To oczywiste, ale wcale nie takie proste. Dobranie odpowiedniego kremu do twarzy jest naprawdę wyzwaniem! Dla skóry suchej i wrażliwej najlepszy jest krem z właściwościami hipoarelgicznymi i kojącymi. Warto również zwrócić uwagę na to, czy będzie chronił naszą twarz przed promieniami UV. Najlepiej wybierać kremy o bardzo delikatnym zapachu i lekkiej konsystencji.

Nie tylko twarz warta jest naszej troski. Podczas letnich kąpieli skóra ciała narażona jest na przesuszenie. Balsam do ciała powinien zawierać mocznik, który uzupełni braki komórkowe skóry.

Liczy się wnętrze

Dobrze funkcjonujący organizm to taki, w którym wszystkie elementy są ze sobą zgrane. Nawilżenie skóry rozpoczyna się od wewnątrz, pamiętaj o tym przed kupieniem kremu. Woda powinna być zatem podstawą naszej diety. Należy jednak odpowiednio ją dozować. Wypijanie całej butelki w krótkim czasie nie przyniesie żadnego rezultatu. Najbardziej optymalne jest wypijanie kilku łyków co jakiś czas. Specjaliści polecają szczególnie wodę niegazowaną, chociaż dla osób na diecie odpowiedniejsza będzie gazowana, ponieważ niweluje odczuwanie głodu.

Uważaj na to co jesz

To oczywiste dla wszystkich dbających o swoje ciało. Pamiętajmy, że niektóre produkty zatrzymują wodę w organizmie – wówczas towarzyszy nam uczucie ciężkości i wydaje się, że przytyliśmy przynajmniej kilka kilogramów. Nic bardziej mylnego – to po prostu woda, która zatrzymuje się wewnątrz naszego organizmu. Jak z tym walczyć? Paradoksalnie należy pić więcej wody. Jeżeli dostarczamy za mało płynów organizm gromadzi zapasy, co odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu. Latem warto korzystać również z dobrodziejstwa natury. Arbuz w ponad 90 procentach składa się z wody, jest zatem idealnym owocem na upalne dni. Bardzo dobry jest także seler, który przyspiesza metabolizm i jest świetnym składnikiem oczyszczającym. Rezygnacja z soli, aktywność fizyczna i sok z cytryny również poprawią naszą kondycję.

Zastosowanie się do wszystkich rad z pewnością przyniesie szybką ulgę. Pamiętajmy, że problemy skórne powinniśmy rozwiązywać od wewnątrz – tylko pod tym warunkiem będziemy mogli na trwałe wyeliminować nasze problemy.

Pozdrawiamy, Apteko.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.