Opublikowano:: pt, Paź 30th, 2015

Ceny domów z bali

Dom z bali to świetne rozwiązanie dla każdego, kto lubi być blisko natury, ceni estetyczny wygląd i pragnie zyskać wiele korzyści wynikających z drewna jako materiału budowlanego. Do głównych zalet zalicza się panująca w takim domu naturalna klimatyzacja, niższe zapotrzebowanie na energię grzewczą, dobra ochrona przed hałasem, a także równie istotny – czas i koszt budowy. Nie dość, że domy drewniane powstają w czasie do dwóch miesięcy, to jeszcze są tańsze od mieszkania o zbliżonej kubaturze oraz wyróżnia je wiele zalet, których budynki powstające w tradycyjnej technologii nie posiadają.

Budowa domu z bali wielu osobom wydaje się bardzo odległym marzeniem ze względu na duże koszty. W praktyce okazuje się, że wydatek wcale nie musi być aż tak duży, a już na pewno nie większy niż domy budowane w innych technologiach. Jest to związane w dużej mierze z krótkim czasem budowy i niższym kosztem transportu całej konstrukcji.  Można w przybliżeniu oszacować, że przykładowy koszt domu z bala o średnicy 22 cm w stanie surowym otwartym wynosi 1000 zł/m2, w stanie surowym zamkniętym ok.  1400 zł/m2 i ok. 2200 zł/m2 w przypadku realizacji „pod klucz”.

Jeżeli wymarzymy sobie dom drewniany istnieje możliwość przesłania gotowego projektu z prośbą o bezpłatną wycenę. Takie rozwiązanie pozwoli wstępnie zorientować się, z jakim rzędem kwot mamy do czynienia.

Mosorne IIAby rzucić pewne światło na to jak konkretnie może wyglądać koszt takiej inwestycji najlepiej omówić go na konkretnym przykładzie. Na zdjęciu obok znajduje się projekt Mosorne II o powierzchni całkowitej 109m2. Parter ma 27,7m2, kuchnia – 7,9m2, łazienka – 5m2, wiatrołap – 2,6m2, przedpokój – 6,6m2, poddasze – przedpokój – 4,8m2, łazienka – 3m2, pokój po lewej stronie – 11,4m2, pokój po prawej stronie u góry – 7,4m2, pokój po prawej stronie na dole – 12,3 m2.

Poniżej znajduje się przygotowana wycena dla 3 wcześniej wspomnianych wariantów domów z bali 22 cm podana w kwocie netto:

  1. Dom w stanie surowym otwartym to ściany zewnętrzne i wewnętrze z bali, montaż i dach. Koszt to 150.420 zł.
  2. Dom w stanie surowym zamkniętym obejmuje ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bali, montaż, dach, okna i drzwi balkonowe, drzwi wejściowe i pokrycie dachu. Koszt to 188.370 zł.
  3. Dom w stanie pod klucz zawiera ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bali, montaż, dach, okna i drzwi balkonowe, drzwi wejściowe, pokrycie dachu, drzwi wewnętrzne, deskowanie konstrukcji sufitu, izolacja podłogi i dachu, odeskowanie dachu, podłoga sosnowa, schody drewniane, płytowanie łazienki, instalacji wod-kan, prąd. Koszt to 254.065 zł.

W każdym wariancie można zamiennie zrobić ściany działowe poddasza szkieletowe i wówczas cena może być o 10000 zł niższa. Warto wspomnieć, że okres zimowy jest bardzo dobrym czasem na podpisanie umowy ze względu na obowiązujące w tym czasie upusty.

Pozdrawiamy, Proeko.com

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.