Opublikowano:: czw, Lis 12th, 2015

Być jak gwiazda, czyli postaw na ponadczasowy styl

Kobiety, które zawładnęły wyobraźnią całego świata. Aktorki, modelki, gwiazdy estrady. Nietuzinkowe, piękne, dyktatorki stylu, inteligentne, ponadczasowe. Na stałe wpisały się w historię kina i mody. Inspirują współczesne kobiety. O kim mowa? Przedstawiamy krótkie sylwetki Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot i Kariny Jędrusik.

15690339856_89df5d7d40

Minimalizm, elegancja, szyk

Audrey Hepburn znana przede wszystkim z roli Holly Golightly w Śniadaniu u Tiffaneyego.

Subtelna, drobna, zawsze wyglądająca jak milion dolarów. To dzięki niej kobiety na całym świecie pokochały małą czarną, duże kapelusze i ciemne okulary. Te elementy do dziś stanowią podstawę w szafie eleganckiej kobiety. Audrey do dziś jest ikoną stylu, inspiruje i podpowiada, jak wyglądać dobrze w każdej sytuacji.

Seksapil, wdzięk, talent

Marilyn Monroe i jej słynne powiedzenie, że „Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”. Najsłynniejsza blondynka świata, muza artystów, ikona stylu. Rozkloszowane sukienki, które powiewają na wietrze, czerwona usta i wysokie obcasy – z tym kojarzymy Marilyn.

Boska Francuska

Brigitte Bardot to przede wszystkim wspaniała aktorka, ale również silna kobieta, która nie poddała się pomimo różnych przeciwności losu i do dziś pozostaje sobą. Jej znakiem charakterystycznym były blond włosy upięte w wysoką kitkę. Była inspiracją nie tylko dla wspaniałych reżyserów, ale również projektantów, którzy na jej cześć stworzyli linię ekskluzywnych torebek. Brigitte pozostawiła nam w spadku czarny eyeliner, stanik bardotkę i przesłanie, że kobiety mogą wszystko!

Polski akcent

Karina Jędrusik – przebojowa, wspaniała, przepiękna! Karina wiecznie żywa. Znana z wielu wspaniałych ról filmowych (np. Ziemia Obiecana) oraz gry w Kabarecie Starszych Panów. Prowokowała strojem, który w tamtych czasach był co najmniej odważny. Zawadiacki uśmiech i mocno podkreślone oczy, to zapamiętamy na zawsze.

Czego nauczyły nas te wspaniałe kobiety? Pewności siebie, wytrwałości wiary w swój talent i pokory. Nie określały ich tylko piękne stroje, wytworne fryzury i makijaże – to ich działalność artystyczna sprawiła, że nadal o nich pamiętamy, nawet jeżeli już na zawsze odeszły. Ponadczasowy styl, który każda z nich reprezentowała, jest inspiracją dla współczesnych kobiet. Jeżeli mamy wątpliwości, w co warto zaopatrzyć swoją szafę, postawmy na klasykę. To zawsze się udaje! Jeżeli nadal nie mamy pewności, przejrzyjmy zdjęcia ikon mody, to rozwieje nasze wątpliwości.

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.