Opublikowano:: wt, Lis 17th, 2015

Biurowce – coraz wyższe standardy

Nowoczesne biurowce na stałe wpisują się w architekturę miasta, wyróżniając się nie tylko ciekawym designem, ale także funkcjonalnością, otoczeniem czy elastyczną aranżacją, która spodoba się wielu firmom, które szukają ciekawej lokalizacji. Dawno minęły czasy, kiedy wynajem biurowca oznaczał ogromne koszty i na takie rozwiązane decydowały się tylko ogromne przedsiębiorstwa. Z czasem ceny coraz bardziej zaczęły odpowiadać realiom, co niesie za sobą rozwój nawet mniejszych firm w optymalnych warunkach. Można śmiało wysnuć tezę, że luksus stał się coraz bardziej dostępny, a projekty biurowców przyciągają kolejne firmy.

Odejście od schematów

16588169997_a64bfab319_zZ jednej strony otrzymujemy funkcjonalną maszynę biurową, a z drugiej budynek, który można… zwiedzać. Niektóre biurowce stają się niebywałą atrakcją także dla turystów i otrzymują szereg nagród w prestiżowych konkursach. Projektanci coraz częściej odchodzą od utartych schematów, stawiając na innowacyjność. Prestiż jest coraz bardziej powszechny, co można zaobserwować w większych miastach. Im więcej firm decyduje się na wynajem atrakcyjnych biurowców, tym ceny stają się bardziej przystępne.

Biurowiec = atrakcja

Zewnętrzna architektura to nie jedyna zaleta nowoczesnych rozwiązań. Coraz częściej można spotkać się z eleganckimi granitowymi podłogami, czy wykończeniami ze szkła czy stali. Pracownicy czują się w takich wnętrzach o wiele lepiej, a jeśli powierzchnie uzupełniane są np. wyjątkowymi fontannami, to firmy zyskują na prestiżu, renomie, zyskują także biznesowo. Nie od dziś znane jest wszystkim powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Deweloperzy starają się tworzyć coraz atrakcyjniejsze biurowce, nierzadko oferując dodatkowe usługi, np. w postaci restauracji, kawiarni, sklepów, a nawet… przedszkoli czy banków. Jeśli miejsce jest odpowiednio zlokalizowane i przyciąga prestiżem, wtedy biznes może dużo szybciej się rozwijać, a sąsiedztwo dużych firm może wiele ułatwić.

Elastyczność to podstawa

Skalar_Office_Building_PoznanDeweloperzy starają się na dłużej zatrzymać firmy, dlatego zależy im na stworzeniu odpowiednich warunków, a większa elastyczność może niewątpliwie w tym pomóc. Firmom zależy na dostosowaniu w nowej lokalizacji własnych standardów. Deweloperzy oferują pomoc w kwestii aranżacji, umeblowania, nie zapominając o odpowiedniej ergonomii pracy. Dzięki taki kompleksowym rozwiązaniom, przeprowadzka do nowego miejsca trwa zdecydowanie krócej.

Projekt nowoczesnego biurowca powinien przede wszystkim koncentrować się na komforcie pracy przyszłych pracowników, dlatego coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne szyby okienne, gwarantujące przepuszczenie odpowiedniej ilości promieni słonecznych. W efekcie, efektywność pracy pracowników zdecydowanie się podnosi. Komfort i bezpieczeństwo pracy może wzrosnąć dzięki zamontowaniu wind, klimatyzacji czy alarmów przeciwpożarowych, nie zapominają o 24-godzinnej ochronie, którą zapewniają wynajęte firmy ochroniarskie.

Pozdrawiamy, Infraco.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.