Opublikowano:: śr, Paź 7th, 2015

Biuro rachunkowe przez internet. Dlaczego warto skorzystać?

W dobie mediów cyfrowych i wszechobecnego internetu coraz więcej sfer naszego życia przenosimy do świata wirtualnego. Podstawowy argument? Oszczędność czasu i wygoda, np. w sklepie internetowym możemy zrobić zakupy z dostawą do domu. Ale dotyczy to także o wiele poważniejszych i nietypowych usług. Należy do nich rachunkowość internetowa. Kto może z niej skorzystać?

6757899305_ac86d59e53_zKażdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą: spółki cywilne, spółki jawne, spółki partnerskie, spółki komandytowe, spółki z o.o., także jednoosobowe działalności gospodarcze. W tradycyjnym modelu wszelkie dokumenty do rozliczeń klient musi dostarczać do biura osobiście. Biuro działające przez internet ma tę przewagę, że pozwala te obowiązki wypełnić bez wychodzenia z domu. Zakres działania księgowości online jest równie szeroki, co tej tradycyjnej, od obsługi księgowej (księgi podatkowe, przychodów i rozchodów) i kadrowo-płacowej (wynagrodzenia, przygotowywanie umów o pracę oraz cywilnoprawnych, deklaracji do ZUS-u), przez doradztwo gospodarcze np. w planowaniu inwestycji, po finansowanie przedsiębiorstw, czyli m.in. wsparcie przy zaciąganiu kredytu.

Rozliczenia odbywają się za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Obsługą zajmuje się profesjonalna księgowa, ale tym, co odróżnia ową aplikację od tradycyjnych usług jest to, że dostęp do niej ma także sam klient. W każdej chwili i w każdym miejscu możliwe jest zalogowanie się na swoje konto i podejrzenie bieżących działań. Na koncie gromadzone są wszelkie dokumenty i bilanse, które układają się w przejrzystą historię finansową firmy. W momencie, w którym klient ma wątpliwości, coś budzi jego niepokój lub zwyczajnie chce się skonsultować – online do jego dyspozycji są pracujący w biurze księgowi. Obsługa rachunkowa nie ma więc w tym przypadku wymiaru zupełnie bezosobowego.

Prowadzenie działań przez księgowych z biura to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma obsługi finansów fi16215219744_e1e64600a1_zrmy. Ale to tylko jedna z dwóch możliwości. Księgowość internetowa umożliwia bowiem także samodzielne prowadzenie aplikacji.
W jaki sposób ma być to jednak udogodnieniem, skoro nikt w rozliczeniach nam nie pomaga? Owszem, omawiane rozwiązanie wymaga poświęcenia czasu i energii. Jednak istnieje całkiem duża grupa przedsiębiorców, którzy biegle znają przepisy prawa, mają więc predyspozycje ku temu, by nad swoim budżetem mieć samodzielny nadzór. Na taki krok łatwiej zdecydować się też osobom, które prowadzą małe firmy, których kwestie finansowe są w miarę przejrzyste i łatwe do skontrolowania.

Biuro rachunkowe w sieci o tyle ułatwia rachunki, że automatyzuje znaczną część działań związanych z księgowaniem operacji finansowych. Archiwizuje dokumenty, odczytuje zeskanowane faktury, rozlicza je automatycznie na podstawie wpływów na konto bankowe, zapisuje historie wszelkich transakcji, tworzy podsumowania, a więc pozwala z pełną przejrzystością spojrzeć na rozwój firmy i jej tendencje w przyszłości. Przedsiębiorca jest zatem niejako prowadzony za rękę, dzięki czemu ryzyko ewentualnych błędów znacznie się zmniejsza.

Pozdrawiamy, Biurosupport.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.