Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Biokominek w bloku

Raczej nikt z nas nie wyobraża sobie kominka w mieszkaniu na jednym z Warszawski, Poznańskich czy Krakowskich blokowisk. Cóż, nie jest to idealne pomysł łatwy do realizacji. Wiąże się z uzyskaniem konkretnych pozwoleń. Ważniejsze jest jednak to, że wymaga dużo pracy oraz dużego wkładu finansowego. Oba te czynniki skutecznie zniechęcają do inwestycji w tradycyjne kominki. Panaceum na ten problem może okazać się biokominiek, który jest skuteczną alternatywą.

224Biokominki pasują do każdego mieszkania. W tym wypadku nie ma znaczenia czy jest to dom, apartament czy zwykłe mieszkanie w bloku. Dlaczego? Rozwiązanie nie wymagaja podłączenia do komina tak jak tradycyjne kominki. Co ważniejsze, biokominek można postawić lub powiesić wszędzie. Nie ma znaczenia, czy jest to sypialnia, salon czy inne reprezentacyjne pomieszczenie.

Biokominki wiszące to rozwiązanie niezwykle ciekawe. Dlaczego? Zwykle wybierane są do salonu. Jednak podobnie jak w przypadku urządzeń stojących biokominek można umieścić wszędzie. Co ważniejsze, większość użytkowników jest zadowolona z zakupionych urządzeń.

Biokominek skutecznie zastępuje tradycyjne rozwiązanie. Użytkownik uzyskuje ciepło, blask palącego się paliwa i romantyczny nastrój. Jednak wyższość biokominka tkwi w czymś innym. Chodzi przede wszystkim o mobilność urządzenia. W każdej chwili można je bowiem przenieść w dowolne miejsce nie tylko pokoju, ale i całego domu. Co ciekawsze, można również korzystać z niego na zewnątrz budynku. W przypadku bloku jest to dość interesujące rozwiązanie. Ogień na balkonie w bloku? Nie ma takiej opcji! Jednak w przypadku biokominka nie jest to nic kontrowersyjnego. Szczególnie że paliwo jest ekologiczne, nie wydziela żadnego zapachu, a ogień zgasić można w jednym ruchem palca.

Wielu może zastanawiać się, gdzie postawić biokominek. W mieszkaniach nie zawsze dysponuje się dużą ilością miejsca. To jednak nie jest żaden problem. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dziś, w ofercie znajdziemy urządzenia w różnych rozmiarach, kształtach czy nawet sposobie instalacji. Jeśli nie chcemy, aby kominek stał na ziemi, wybieramy wersję do zawieszenia. Jednak jeśli zależy nam na mobilności, niewielkie urządzenie będzie w sam raz. Ułatwi to nie tylko jego transport, ale i da możliwość umieszczenia go nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Eko rozwiązania coraz częściej wchodzą do naszego życia. Pamiętajmy zatem, że z reguły mają one kilka istotnych celów, od dbania o środowisko rozpoczynając, a na oszczędności użytkownika kończąc.

Pozdrawiamy, 8design.pl