Opublikowano:: czw, Paź 22nd, 2015

Biokominek? Już wyjaśniamy!

Każdy z nas marzył kiedyś o dużym domu, którego salon ogrzewa płomień buchający w kominku. Marzenia to jedno, a rzeczywistość drugie. Kupując dom, nie zawsze możemy liczyć na to, że w jego wnętrzu znajdziemy kominek. Podobnie jest z mieszkaniem, w nowoczesnym budownictwie nie zawsze mamy dostęp do komina, który jest niezbędny, aby kominek mógł znaleźć się w pokoju. Jest jednak rada na te problemy – biokominek.

Czym jest ów produkt? Przede wszystkim jest to rodzaj kominka, który zamiast tradycyjnego drewna, brykietu czy paliwa wykorzystuje biopaliwo w płynnej lub żelowej formie. Jednak na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim są to niewielkie urządzenia, które nie wymagają podłączenia do komina, które jest konieczne w przypadku standardowych kominków. Ponadto, nie emitują one substancji szkodliwych dla naszego zdrowia oraz nie wytwarzają popiołu, który generuje nam dodatkową pracę związaną z jego usuwaniem. Jednak chyba najważniejszą zaletą biokominka jest to, że można postawić go w dowolnym wygodnym dla nas miejscu i w każdej chwili przestawić.

Biokominki można podzielić na kilka rodzajów. Podstawowy opiera się na rodzaju użytkowanego paliwa. Jak wcześniej wspomniano, urządzenia dzielimy na te opalane paliwem płynnym oraz żelowym. Pierwsze wyposażone są w stałe palenisko, które napełniamy biopaliwem w płynie – najczęściej z butelki lub kanistra. Drugie najczęściej zwykle napełniane są żelowymi wkładami, jednak istnieje również możliwość uzupełnienia paleniska żelem z butelki czy innego zbiornika.

Istnieje również podział ze względu na użytkowanie oraz formę biokominka. W tym wypadku urządzenia dzielimy na: wolnostojące, naścienne oraz meble z ogniem. Pierwsze dają możliwość dowolnego ustawienia praktycznie w każdym miejscu naszego domu, a nawet na zewnątrz budynku, co niewątpliwie uatrakcyjni nasz ogród nocą. Naścienne, jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowane są tak, aby możliwe było ich umieszczenie na jednej ze ścian naszego mieszkania. Z koeli wspomniane meble z ogniem to przeważnie stoły.

Wielu może wydawać się, że biokominek nie zastąpi tego tradycyjnego. Nic bardziej mylnego! Urządzenie nie tylko zaraz po włączeniu zapłonie żywym ogniem, ale nada pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd. Mało tego, płomień z całą pewnością ogrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje. Wszystko za sprawą tego, że jego moc grzewcza przewyższa niekiedy moc domowego grzejnika. A co najważniejsze, inwestycja nie wiąże się z jakąkolwiek ingerencją w ściany budynku, zatem całkowicie wykluczamy remont pomieszczenia. Poza tym design urządzenia z dużą łatwością możemy dobrać do koncepcji całego pomieszczenia.

Każdy dekorator wnętrz o wyrafinowanym guście z całą pewnością poleci swoim klientom taką inwestycję. Jednak większość z nas jest w stanie poradzić sobie z tego typu wyborem samodzielnie.

Pozdrawiamy, 8design.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.