Opublikowano:: pt, Lut 5th, 2016

Biel – ponadczasowa elegancja

Biel jest ostatnio bardzo częstym gościem w naszych domach. Cenimy jej uniwersalność, ponadczasowość i nieskazitelność. Pasuje do wielu aranżacji i rzadko się nudzi. Bez wątpienia biel została królową designu. Dlaczego?
Uniwersalność

Chyba nie ma bardziej uniwersalnego koloru od bieli. Białe ściany i meble pozwalają wnętrzu oddychać, a my nie czujemy się przytłoczeni. To doskonałe rozwiązanie również dla niewielkich mieszkań – kolor ten jest przestrzenny i optycznie powiększy małe mieszkania.

Białe ściany i podłogi, nawet jeżeli nam się znudzą, możemy z łatwością odświeżyć. Dobrym pomysłem będzie również pomalowanie fragmentu ściany w innym, odważnym kolorze. A przecież wiemy, że do bieli pasuje niemal wszystko.

pattern-19675_640Biel? Nie, dziękuję – nie chcę malować co trzy miesiące

Przeciwnicy tego koloru twierdzą, że biel to gotowy przepis na brud i ciągłe koszty związane z odnawianiem. Nic bardziej mylnego – paradoksalnie biały kolor nie jest bardziej brudzący od innych, a białe kuchenne szafki są duże prostsze w utrzymaniu niż np. czarne, na których widać każdy odcisk palca.

Dlatego nie obawiaj się, że spędzisz życie z pędzlem w ręku. W końcu, który kolor będzie wyglądał lepiej z pięknymi meblami w stylu francuskim?

Dodatki

To kolejny plus białych wnętrz. Subtelne, a nawet kolorowe dodatki, świetnie skomponują się z białymi meblami i ścianami. Są one również elementem ożywiającym wnętrze – a każdy, nawet niewprawiony dekorator wnętrz, świetnie poradzi sobie z doborem koloru do bieli. I tak białe wnętrza możemy świetnie skontrastować z wyrazistymi dodatkami. Kolejny plus – jeżeli jakiś kolor dodatków nam się znudzi, możemy łatwo je wymienić na inne. Wówczas wystarczy rozejrzeć się za oryginalną lampą, kubkami w ciekawe wzory, nowym pledem na sofę czy też niecodzienną ozdobą stołu.

Biel stwarza naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych.

Trendy się zmieniają, a biel pozostanie Królową

To absolutna prawda. Decydując się na białe wnętrze masz gwarancję, że pomimo zmieniających się trendów, twoje wnętrze pozostanie modne. Urządzając mieszkanie czy dom warto postawić na klasykę. Teraz szczytem dobrego smaku mogą być kropki i kreski na ścianie, pstrokaty dywan i kuchnia ze świecącym blatem w kwiaty. Ale czy za jakiś czas odnajdziesz się w takim domu? No właśnie… Jeżeli nie lubisz ciągłych zmian, lubisz komfort i cenisz sobie ponadczasowy styl, postaw na biel. W takim wnętrzu poczujesz się naprawdę wyjątkowo!

Pozdrawiamy, Milemaison.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.