Opublikowano:: czw, Gru 17th, 2015

Biała kuchnia? Bierzemy ją pod lupę!

Biel – czysta, dyskretna, minimalistyczna, lekka, przestronna i przestrzenna. Kusi swoją prostotą i stwarza sporo możliwości aranżacyjnych – stosunkowo łatwo dobrać dodatki tak, aby nie przesadzić. To kolor, który króluje w ostatnich sezonach. Możemy dostrzec go w modnych wnętrzarskich magazynach, ale także prywatnych mieszkaniach. Dlaczego?

Po pierwsze – przestrzeń

Biel optycznie powiększa pomieszczenie. Większość dzisiejszych mieszkań koncentruje się na metrażu do 65 metrów kwadratowych. Nie trudno się domyśleć, że kuchnie nie są zatem największe – doświadczamy tego na co dzień. Biel daje nam poczucie przestronności, dlatego wybieramy ten kolor nie tylko na ścianie, ale również frontach mebli kuchennych. Aby uniknąć efektu „lekarskiego” czy też „szpitalnego”, jak niektórzy lubią to określać, dobieramy do tego kolorowe lub drewniane dodatki.

helsinki_4

Po drugie – blat

Może taki z połyskiem, może klasyczny, a może drewniany? Biel i drewno to częste połączenie, należy tylko mieć świadomość, że drewno w kuchni to wyzwanie. Musimy zaopatrzyć się w specjalne preparaty konserwujące, które zabezpieczą blat przed wodą. To rozwiązanie dla odważnych i lubiących (bardzo) dbać o czystość!

Po trzecie – ściana

Białe meble i biała ściana to nie musi być przegrany pomysł. Pamiętajmy jednak, że wówczas warto pomyśleć o dodatkach w zdecydowanych kolorach. Może turkus, może pomarańcz? Wszystko oczywiście subtelne i skomponowane z całością. Pamiętajmy, że kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego nie powinna być zbyt sterylna. Każdy kto do niej wejdzie powinien poczuć się swobodnie.

Po czwarte – ponadczasowa

No właśnie, to chyba najważniejszy z dotychczasowych aspektów. Biel nigdy się nie nudzi, nie przejdzie do lamusa, zawsze będzie wyglądać dobrze i pasować do wszystkiego niezależnie od zmieniających się trendów i mód. Biała kuchnia daje też spore możliwości aranżacyjne – jeżeli coś ci się znudzi, możesz łatwo przestrzeń odświeżyć uzupełniając ją o różne dodatki.

Po piąte – łamiemy mit – w białej kuchni łatwo utrzymać porządek

Niektórzy z góry odrzucają pomysł białej kuchni, ponieważ żyją w przeświadczeniu, że białe szybko się brudzi. To mit! W przeciwieństwie do ciemnych mebli i blatów na białych plamy tłuszczu i kurzu są mniej widoczne. Pielęgnujemy i sprzątamy z taką samą częstotliwością. Biała kuchnia nie wymaga codziennych, generalnych porządków.

Pozdrawiamy, Acerys.pl