Opublikowano:: pon, Lip 27th, 2015

Bezpieczne wakacje

Sezon wakacyjny w pełni. Lato jest gorące, więc urlopowicze nie muszą narzekać. Planowane, często z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem wczasy, są przystankiem na szybkiej drodze pracy i kariery. Należy pamiętać, aby do wakacji podejść odpowiedzialnie, zwłaszcza gdy wybieramy się w daleką podróż z dzieckiem.

4904871065_6e8e156bf0_z

Planowanie

Wakacje z dzieckiem powinny być zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie powinniśmy narażać naszej pociechy na długie spacery w poszukiwaniu miejsca do spania. Odpowiedzialni rodzice przygotowują się wcześniej, aby w czasie podróży móc być spokojnym i cieszyć się tylko perspektywą wypoczynku. Wakacje nastolatka, chociaż samodzielne, należy w miarę możliwości kontrolować. Subtelna opieka rodzica będzie wskazana np. podczas wybierania miejsca do spania.

Komfortowa podróż

Jazda samochodem jest jedną z bardziej komfortowych. Podróżujący jest panem własnego czasu, decyduje kiedy się zatrzymać oraz jak długo jechać. Podróż z dzieckiem wymaga oczywiście dodatkowych środków bezpieczeństwa, np. takich jak wygodny fotelik samochodowy. Jeżeli decydujemy się na samolot pamiętajmy o dopięciu wszystkiego na ostatni guzik, opłaty za nadbagaż mogą zepsuć nam wymarzony urlop.

Apteczka

Dobrze wyposażona apteczka zapewni nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Należy zaopatrzyć się środki pierwszej pomocy (plastry, bandaże, wodę utlenioną) oraz podstawowe leki, które wiemy że mogą się przydać. W przypadku podróży zagranicznych powinniśmy podwójnie zatroszczyć się o wyposażenie apteczki, dlatego że w obcym kraju dużo trudniej może nam być dostać pożądane leki, lub takie od których zależy nasze zdrowie.

Ochrona

Nasze ciało na wakacjach wypoczywa, ale to nie znaczy że możemy zapomnieć o jego chronieniu. Na plaży, górskim szlaku, zwiedzając i pływając musimy pamiętać o zabezpieczeniu głowy – przyda się zatem słomkowy kapelusz, albo chustka. Panowie nie powinni stronić od zakładania czapki z daszkiem. Udar może być dla nas bardzo niebezpieczny.  Ważny jest również dobór odpowiedniego kremu z filtrem, który ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Odpowiedzialna zabawa

Ten akapit dotyczy przede wszystkim ludzi młodych, którzy na wakacjach tracą nad sobą kontrolę. Nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami. Bawić należy się tak, aby nie stracić głowy. Tutaj szczególną rolę do spełnienia mają rodzice oraz opiekunowie kolonii.  Dorośli powinni pomagać młodzieży w dokonywaniu rozsądnych, wakacyjnych wyborów.

Pamiętajmy, wakacje to czas odpoczynku. Dlatego starajmy się, aby wszystko poszło zgodnie z naszym planem.

Pozdrawiamy, Apteko.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.