Opublikowano:: śr, Sie 19th, 2015

Barbados – Raj na Ziemi

Z całą pewnością każdy z nas ma miejsce, które jest jego małym rajem na ziemi. Miejsce to, dla każdego jest czyś zupełnie innym. Dla jednego będzie to działka nad pobliskim jeziorem czy domek letniskowy nad polskim morzem. Jednak są i tacy, który spokój odnajdują na Malediwach, w Nowej Kaledonii czy na słonecznym Barbadosie.

barbados-84562_640Ostatni wymieniony kraj, znajduje się w grupie wysp zwanych Małymi Antylami. Kraj, jak wszystkie w tej części świata jest krajem wyspiarskim. W tym wypadku pochodzenia koralowego dlatego jest praktycznie w całości otoczony rafą koralową. Dzięki temu jest to miejsce pozwalające na nurkowe szaleństwo pod powierzchnią niezwykle czystych turkusowych wód Oceanu Atlantyckiego. I tak już atrakcyjny krajobraz uzupełniają rozległe piaszczyste plaże, których śnieżnobiały piasek pozwala na chwilę zapomnienia i dużą ilość szaleństwa. Plaże to jednak nie wszystko. Pozostała część wybrzeża Barbadosu to teren trudnodostępny, a wszystko za sprawą koralowego klifu, który kreuje nieco niedostępny wizerunek kraju. Taka rozmaitość w ogólnym wyglądzie daje niezwykłą możliwość uraczenia wszelkich zmysłów iście bajecznym klimatem. Oprócz pięknych widoków, doznań zapewnią nam kulinarne dzieła sztuki, których podstawowymi składnikami są owoce morza – tuńczyk, łosoś, lucjan, homar, kraby, krewetki, a nawet mięso rekina czy delfina. Jednak najbardziej znanym i zarazem narodowym daniem Barbadosu jest Cou-Cou, czyli danie z latających ryb, uwielbiane zarówno przez ludność lokalną, jak i turystów.

barbados-92162_640Kiedy docieramy na Barbados, pierwszym widokiem, który ujrzymy, są połacie drzew palmowych bogatych w typowe dla tego regionu kokosy. Jednak najbardziej charakterystycznymi są pola trzciny cukrowej. A wszystko za sprawą tego, że dużą część dochodów budżet państwa odnotowuje dzięki produkcji melasy oraz rumu. W ostatnim czasie jednak to turystyka stała się przewodnim interesem tego wyspiarskiego państwa. Wszystko za sprawą wcześniej wspomnianych pięknych plaż, lazurowej wody oraz tropikalnych warunków turystycznych. Dziś Barbados posiada najlepszą infrastrukturę hotelową na całych Małych Antylach. Dzięki temu turyści bardzo chętnie wybierają to rozwiązanie. Nie da się również ukryć, że dzierżąca tytuł jednej z najlepszych światowych wokalistek dzisiejszego przemysłu muzycznego – Rihanna obecnie pełni ona zaszczytną funkcję ambasadora Barbadosu do spraw kultury i młodzieży.

3489505927_cc852e5ca6_oWyspa pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje dość dużo atrakcji. Praktycznie każdego dnia wypłynąć można w całodniowy rejs, który z całą pewnością zapewni moc atrakcji i doznań. Dodajmy do tego golf, jazdę konną, nurkowanie i surfing, a uzyskamy obraz idealnego wypoczynku w miejscu, które może równać się z rajem.

Może masz już swoje miejsce na ziemi, a może nadal go szukasz. Pamiętaj jednak, że dopóki nie poznasz, czym jest Barbados, nigdy nie będziesz mieć pewności, że to jest właśnie to miejsce, które daje spokój, ukojenie i pozwala osiągnąć swego rodzaju Zen.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

 

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.