Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Atrakcyjne regiony Włoch

Włochy to nie tylko ciekawy kraj, który z różnych przyczyn warto odwiedzić. Italia wydaje się krajem idealnym do życia. Dlaczego? Niezwykłe krajobrazy, ciepły klimat, kuchnia, wino i interesująca kultura bycia. To właśnie dlatego Włochy są tak oblegane przez turystów, którzy już po pierwszej wizycie chcieliby osiedlić się tam na stałe. Jednak od chęci do decyzji daleka droga. Ryzyko podejmują nieliczni, a przecież zmiany są dobre.

9623361595_4a3890d138_bDecyzję o zakupie nieruchomości we Włoszech należy rozpocząć od wyboru regionu. Dlaczego? Istnieją znaczne różnice pomiędzy niektórymi. Szczególnie jeśli mówimy o przepisach prawnych, kulturze i języku. Co ważniejsze, podejmując decyzję o zakupie nieruchomości za granicą, należy wybrać region, który jest najbardziej atrakcyjny.

Analizowanie wielu ogłoszeń to nie lada wyzwanie. Jednak przeglądając je, można zorientować się, że jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów jest Toskania. Jeden z najczęściej odwiedzanych regionów Włoch. Wakacje to najgorętszy okres nie tylko pod względem temperatur, ale i zainteresowania turystów. Dlatego rynek nieruchomości oferuje nie tylko apartamenty, czy niewielkie domki, ale i duże wille z basenem.

Ceny są dość zróżnicowane, apartament to średni koszt około 150 tys. euro. Znaczy to tyle, że 80-metrową nieruchomość zapłacimy nawet taniej niż za mieszkanie w Warszawie o tej samej powierzchni. Podobnie jest w przypadku domu. We Włoszech, dom położony nad morzem Tyrreńskim kosztować może mniej ten nad polskim morzem. Co ważniejsze, Włochy gwarantują turystów. Kraj jest przecież znacznie atrakcyjniejszy, aniżeli Polska.

lake-caress-294227_640Inny regionem, który znajduje się w gronie najpopularniejszych, jest Piemont. Wszystko przez przepiękne ukształtowanie terenu. Tereny atrakcyjne turystycznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą idealnych warunków dla narciarzy czy fanów turystyki górskiej. Inwestycja w tym regionie z całą pewnością dość szybko się zwróci. Nieruchomość można bowiem wynajmować przyjeżdżającym turystom. Szczególnie jeśli kupiliśmy duży dom. Tutaj wolne pokoje są niekiedy na wagę złota.

Kolejnym regionem, gdzie warto zainwestować jest Lombardia ze stolicą w Mediolanie. Jedna ze stolic europejskiej mody jest miejscem, gdzie inwestycja w nieruchomości to dobra decyzja. Szczególnie że region w dalszym ciągu się rozwija.

Dobra inwestycja to ta przemyślana. Dlatego przed podjęciem decyzji warto przeanalizować, który region Włoch będzie najlepszym do inwestycji. Nie chodzi tylko o cenę, ale również zwrot inwestycji, która może stać się nie tylko naszym mieszkaniem, ale i ośrodkiem noclegowym. Czasem impuls jest dobry. Jednak myśląc o tym, aby na inwestycji zarabiać, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki.

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomości.pl