Opublikowano:: pon, Lip 20th, 2015

Alpejskie kurorty

Nie każdy przepada za ciepłymi rejonami, gdzie plaże, drinki z palemką i owoce morza to norma. Wielu jest jednak zwolenników miejsc, które największa falę turystów przyjmują zimą. Góry, nie mają tak wielu zwolenników, jak morze, jednak niekiedy jest tak, że o miejscowości górskie przerastają nadmorskie kurorty pod względem nie tylko atrakcji, ale i infrastruktury, o czym niejednokrotnie można przekonać się, będąc w Alpach czy nawet Tatrach, które gwarantują o wiele więcej rozrywek aniżeli polskie plaże nad Bałtykiem.

5044072047_198fb8b764_oKażdego roku włoskie Alpy oblegane są przez miliony turystów z każdego krańca świata. Dlaczego tak jest? Istotna jest oczywiście infrastruktura, to tutaj skorzystać możemy z setek wyciągów i tras, które liczy się w tysiącach kilometrów. Jednak chyba najważniejszym czynnikiem atrakcyjności tej części Włoch jest połączenie Alp i klimatu basenu Morza Śródziemnego. Dzięki takiej mieszance na włoskich stokach nie doświadczymy zbyt wielu dni, kiedy pogoda nie dopisuje. Większość dni bowiem przebiega pod znakiem cudownej jazdy idealnie zachowanym stokiem, ukraszonym złocistymi promieniami słońca, które ogrzewają lica narciarzy.

Taki opis tylko zachęca do wyjazdów. Unia Europejska pozwala nam przecież na bezproblemowy transfer pomiędzy krajami. Patrząc na fakt tego, że do samych wiosek alpejskich dojedziemy, korzystając z autostrad, świadczy to o tym, że teren otwarty jest na gości, którzy z całą pewnością zostawią swoje pieniądze w lokalnych hotelach czy restauracjach. Jednak, jeśli 2 czy nawet 3 razy w roku jesteśmy w tym regionie na nartach, dlaczego by nie zdecydować się na inwestycję we własne mieszkanie. Przecież wydawanie kilkudziesięciu tysięcy euro rocznie na alpejskie wojaże może nieźle nadwyrężyć portfel, a odmawianie sobie takich przyjemności nie powinno mieć miejsca. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się zakup nieruchomości we włoskich Alpach. Taka inwestycja to jedynie koszt kilkudziesięciu wyjazdów, a służyć będzie nam przez lata.

8193290462_73bcecc904_b

Ponadto, przecież w momencie, gdy sami mieszkamy w Polsce, nasze mieszkanie może być podnajmowane innym turystom. Takie rozwiązanie z całą pewnością opłaci nam zaciągnięty kredyt. Dlatego szkoda czasu, aby marnować go nad rozważaniem takiej decyzji. Weź zatem sprawy w swoje ręce i w następnym sezonie spać będziesz we własnym łóżku, a całego swojego sprzętu narciarskiego nie będziesz musiał za każdym razem wozić w bagażniku swojego auta. Nie czekaj więc, do dzieła!

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomości.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.