Opublikowano:: czw, Sty 14th, 2016

Aktywny wypoczynek? Lubię to!

Chociaż to nie pora urlopowa wielu z nas wybiera się na odpoczynek. Szczególnym powodzeniem cieszą się oczywiście wyjazdy w góry, gdzie fani zimowego szaleństwa pełni pasji i zaangażowania pokonują kolejne trasy. To dobrze, że taki aktywny wypoczynek staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. W końcu sport to zdrowie, a ruch na świeżym powietrzu to gwarancja naprawdę udanego urlopu. Dlaczego?

Aktywny wypoczynek to coraz częstsza forma spędzania wolnego czasu. Zachęć swoich przyjaciół, rodzinę, namów znajomych z pracy. Może kolejny urlop spędzicie zupełnie inaczej niż dotychczas?

Jimmy_Carter_jogging

Zdrowie, kondycja, endorfiny

Jeżeli ze względu na charakter pracy prowadzisz siedzący tryb życia możesz mieć pewność, że prędzej czy później, odbije się to na twoim zdrowiu. Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, później szybki i bezwartościowe posiłki to przepis na życiową katastrofę. A kiedy już przychodzi czas urlopu to decydujesz się na pięciogwiazdkowy hotel, gdzie nawet kawę przyniosą ci do łóżka. Oczywiście takie leniwe wakacje również mają swój urok, ale ile dni można leżeć bezużytecznie nad brzegiem basenu i smażyć się w słońcu?

Niektórym z pewnością trudno w to uwierzyć, ale nawet odrobina sportu pozwoli nam NAPRAWDĘ wypocząć. Wysiłek fizyczny sprawia, że w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, które to odpowiadają za uczucie szczęścia i harmonii. Cóż zatem stoi na przeszkodzie, aby zaplanować (już teraz) uroczy weekend z noclegiem w Krakowie, a później wyruszyć zdobywać Tatry?

Psychiczna równowaga

Osiągnięcie psychicznej równowagi możliwe jest właśnie dzięki aktywności fizycznej. Przecież nie mówimy o wakacjach na siłowni czy też przerzucaniu worków z węglem! Zwiedzanie uroczych zakamarków Polski, jazda rowerem, spacery – ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Pamiętaj o dobraniu rodzaju aktywności fizycznej do własnych predyspozycji, tylko wtedy urlop będzie naprawdę udany.

Aktywność nie musi bowiem wiązać się z uprawianiem sportu. Odwiedzanie nowych miejsc jest właśnie jedną z tych aktywności. Dodatkowo aktywna turystyka skierowana jest do wszystkich – bez względu na stan zdrowia i wiek! Nie ograniczają nas również warunki atmosferyczne, bo przecież zwiedzać można przez cztery pory roku, a czasami nawet lepiej zimą niż upalnym latem.

Brak pomysłu na nadchodzące miesiące? Aktywna turystyka wzdłuż i wszerz naszego pięknego kraju, gdzie jeszcze wiele zakątków pozostało do odkrycia. Znajdź swoje ulubione miejsce, odpocznij, przespaceruj się, poznaj lokalną kuchnie. Brzmi fantastycznie, prawda?

Pozdrawiamy, restbox.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.