Opublikowano:: pon, Lut 15th, 2016

ABC telewizji hotelowej

Telewizor jest dziś niemal obowiązkowym elementem wyposażenia pokojów hotelowych. Dostępność tych urządzeń jest spora, a ceny – niezbyt wygórowane, dlatego każdy lepszy hotel musi zadbać o takie udogodnienie.

everyday-912097_1280Najczęściej spotkać można telewizory hotelowe, które łączą w sobie wiele funkcji i są specjalne przystosowane do potrzeb. Oczywiście podstawową funkcją jest odbieranie sygnału emitowanego przez telewizję satelitarną lub kablową lokalną czy krajową. Telewizory hotelowe służą również jako narzędzie do łączności i komunikacji. Za ich pośrednictwem emitowane są wewnętrzne programy telewizyjne, gość ma również możliwość zapoznania się z pełną ofertą hotelu, obowiązującym cennikiem, godziną, statusem hotelowym, posłuchania radia czy uzyskania dostępu do płatnej telewizji. Jednocześnie stanowi nową formę pozyskiwania dodatkowych zysków np. poprzez emisję reklam czy korzystanie z ww. płatnych kanałów telewizyjnych. Warto również wspomnieć, że hotelowe systemy interaktywne pozwalają także na bieżący monitoring wszystkich urządzeń.

Jak wynika ze statystyk większe zyski generują obecnie usługi internetowe niż płatna telewizja. W większości tych telewizorów zainstalowane są przeglądarki bądź przyłącza do laptopów – zamontowane w pokojach. Takie udogodnienia gwarantują zupełnie nowy standard, a najlepszą z opcji jest cały pakiet usług. Przygotowanie w ofercie kilku zestawów do wyboru znacząco wpływa na wzrost zamawianych usług.

Jedną z możliwości jest integracja usług internetowych poprzez używanie telewizyjnej sieci antenowej do dostarczania usług internetowych do pokoi. Za ich pomocą można w nieskomplikowany i szybki sposób zapewnić dostęp do sieci w niemal każdym pomieszczeniu, gdyż instalacje antenowe są już standardowym okablowaniem. Najmniej rozbudowane systemy interaktywne opierają się na komunikacji między odbiornikiem a serwerem dzięki ww. instalacji. Ich funkcje stanowią znaczną większość tych powszechnie dostępnych a ich wybieranie przypomina obsługę teletextu. Te bardzo rozbudowane systemy umożliwiają indywidualne dopasowywanie szaty graficznej w każdym telewizorze i wprowadzanie szybkich zmian w interfejsie.

Telewizory hotelowe dają cały szereg możliwości i pozwalają dostosowywać funkcje do własnych potrzeb. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o tym, że niezbędne jest podłączenie każdego odbiornika do anten radiowo-telewizyjnych doprowadzonych do gniazd we wszystkich pomieszczeniach. Zarówno mieszkalnych, jak i tych, przeznaczonych dla wielu gości czy personelu – kluby, bary itp. Uwadze nie mogą umknąć ponadto specjalne pomieszczenia techniczne, w których ulokowane będą wzmacniacze czy inne zespoły współdziałające. Prowadząc hotel często obsługujący dużą ilość gości i organizujący imprezy na większa skalę, warto rozważyć zakup telewizji przemysłowej. Dzięki temu istnieje dodatkowa możliwość wykorzystania ich do kontroli wewnętrznej i nadzoru.

Pozdrawiamy, Horeca-sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.