Opublikowano:: pon, Lis 2nd, 2015

ABC makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest praktykowany już od bardzo dawna, jednakże jego znaczenie w kulturze i techniki wykonywania zabiegu od tego czasu bardzo się zmieniły. Współcześnie wykonuje się go przede wszystkim w celu poprawienia urody, a także zaoszczędzenia czasu, jaki większość pań poświęca na codzienny makijaż.

beautiful-943201_1280

Makijaż permanentny brwi

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pigmentacji jest poprawianie konturu brwi. W ten sposób można nadać im właściwy kształt, optycznie wypełnić i zagęścić brwi. Bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku blizn, które nie pozwalają na wyrastanie włosków. W zależności od pożądanego efektu, można zastosować metodę cieniowania lub tzw. piórkową. Pierwsza z nich całościowo pokrywa barwnikiem określony obszar, natomiast druga polega jedynie na dorysowywaniu pojedynczych włosków. Bardzo ważne jest to, by nie zmieniać naturalnego kształtu brwi, a jedynie go podkreślić. W przeciwnym razie efekt będzie wyglądać nienaturalnie, podobnie jak w sytuacji, gdy kolor pigmentu zostanie źle dobrany. Po zabiegu brwi są lekko opuchnięte i delikatnie sine.

Makijaż permanentny oka

Na ten rodzaj makijażu decydują się zazwyczaj kobiety, którym rysowanie kresek na górnej lub dolnej powiece sprawia dużą trudność. Nie da się ukryć, iż makijaż wykonywany eyelinerem bywa bardzo czasochłonny i nie zawsze wychodzi tak, jak oczekiwano. Dzięki wykonaniu permanentnych kresek, kobieta pięknie się prezentuje o każdej porze dnia i nocy, a także nie musi zaprzątać sobie głowy tym, że przez przypadek się nie rozmaże. Choć znaczna większość pań preferuje podkreślenie oczu kolorem czarnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać inny barwnik. Gama kolorystyczna jest niemal nieograniczona. Podkreślić jednak należy, iż makijaż permanentny tych obszarów jest bardziej bolesny od pozostałych, a przez pewien czas po jego wykonaniu oczy wyglądają na zapłakane lub jak u osoby bardzo niewyspanej. Choć makijaż ten jest dość trwały, czerń niestety blednie (zwłaszcza pod wpływem promieni UV) i wiele pań narzeka, że odcień kresek nie jest tak czarny, jak w przypadku makijażu eyelinerem.

Makijaż permanentny ust

Permanentna pigmentacja ust ma na celu przede wszystkim wypełnić usta, optycznie je powiększyć oraz wzmocnić ich naturalny odcień. Na życzenie klientki istnieje również możliwość nadania ustom barwy o ton ciemniejszej lub jaśniejszej. Najczęściej podkreśla się obrys ust i jedynie delikatnie cieniuje całą ich powierzchnię. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie pokryć ich powierzchnię czy nadać im większej wypukłości za pomocą różnych odcieni. Zabieg ten przeprowadzany jest na znieczuleniu dentystycznym, ze względu na to, iż jest dość bolesny. Trzeba pamiętać, że na ustach znajduje się bardzo dużo receptorów, odpowiedzialnych za odczuwanie m. in. bólu. Przez pewien czas po wykonaniu makijażu permanentnego ust, są one opuchnięte i sine. W okresie rekonwalescencji należy unikać bezpośredniego wystawiania ich na działanie promieni słonecznych czy korzystania z solarium.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl 

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.