Opublikowano:: pt, Lis 27th, 2015

6 argumentów za tym, aby zrezygnować z all inclusive

Wiele jest teorii mówiących, że wakacje all inclusive nie mają sobie równych. Pewnie duża część ludzi się z tym zgodzi. Jednak czy aby na pewno tak jest? Istnieje wiele alternatyw, które są nie tylko tańsze, ale i wygodniejsze. Dobrym tego przykładem jest samodzielne wynajęcie mieszkania za granicą. Abstrakcja? Niekoniecznie!

5981050123_d4545a74f6_oŻeby udowodnić naszą teorię dotyczącą wyższości wynajmu mieszkania nad zakupem wakacji hotelowych, przytoczymy kilka istotnych punktów.

1) Cena

Zacznijmy od tego, co każdego interesuje najbardziej. W przeliczeniu na jedną osobę, wynajem mieszkania powinien wyjść o wiele taniej, aniżeli w przypadku hotelu. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim w wynajętym mieszkaniu odchodzą nam opłaty dodatkowe związane z obsługą czy różnego rodzaju usługami niewchodzącymi w pakiet all inclusive. Tutaj sam koszt wyjazdu zależy jedynie od nas, od tego, co zjemy, gdzie pójdziemy oraz co będziemy robić.

2) Niezależność

Wielu ludzi nie lubi, kiedy inni narzucają im swoje warunki. Szczególnie jeśli chodzi o reżim posiłków czy inne tego typu aspekty. W przypadku urlopu spędzonego w wynajętym mieszkaniu spać możemy do woli i nie będzie wiązało się to z przeminięciem naszej pory śniadaniowej, a nie ukrywajmy, wakacje są po to, aby wypocząć.

Wracając do posiłków, tutaj sami określamy swoją dietę. Wszystko za sprawą tego, że w wynajętym mieszkaniu z reguły mamy kuchnię, zatem sami możemy przygotowywać sobie posiłki takie, jakie każdy z nas lubi. Dzięki temu nie musimy dostosowywać się do hotelowego menu, co niekiedy kończy się problemami żołądkowymi. Poza tym jeśli chcemy zaoszczędzić, produkty możemy zabrać ze sobą z kraju, wystarczy przecież dobrze zapakowany bagażnik, aby wyżywić całą rodzinę niskim kosztem.

Atrakcje dodatkowe są dla wielu argumentem, który decyduje o wyborze oferty. W przypadku wakacji organizowanych na własną rękę nie ma mowy o nudzie. To my ustalamy harmonogram naszego dnia, wybieramy najtańszą ofertę, a jeśli jesteśmy fanami tzw. zwiedzania z zewnątrz, mamy praktycznie nieograniczone pole manewru.

3) Czas

croatia-505625_640Wakacje z biurem podróży to przede wszystkim umiejętność dostosowania się do harmonogramu określonej oferty. W tym wypadku otrzymujemy określoną datę wyjazdu oraz konkretny czas pobytu. A wszystko niezależnie od naszego zdrowia, pogody czy innych problemów. W przypadku wakacji organizowanych na własną rękę sami kreujemy swój harmonogram. To my dostosowujemy datę wyjazdu oraz czas pobytu. Nie musimy wybierać pomiędzy 7 czy 14 dniami spędzanymi w jednym miejscu. Opcja wynajmu pozwala na zaplanowanie zwiedzania całego wybrzeża czy nawet kraju. Wynajęte mieszkanie nie ogranicza, dlatego to my decydujemy o tym, czy w danym miejscu spędzimy 3, 7 czy 9 dni.

4) Środek transportu

Oferta biura podróży ogranicza nasz wybór w środkach transportu. Z reguły możemy zdecydować się na samolot lub autobus. Co dla niektórych może być kolejnym powodem do rezygnacji z tego typu wyjazdu. W przypadku wynajęcia mieszkania nie ma takiego problemu. Na miejsce dojechać możemy, czym tylko dusza zapragnie – samolotem, autobusem, pociągiem, autem, motocyklem czy nawet rowerem. Tutaj wszystko zależy od naszych chęci oraz możliwości.  Oczywiście auto będzie najwygodniejszą formą, nikt nas wtedy nie goni, zabrać możemy tyle rzeczy, ile zmieści się w naszym bagażniku. A do tego zabieramy całą naszą rodzinę lub znajomych, którzy w części pokryją koszty związanie z paliwem czy innymi opłatami.

5) Wygoda

Jeśli wydaje Ci się, że hotelowe wakacje są wygodne, pomyśl lepiej o tym, gdzie tak naprawdę czujesz się komfortowo. Odpowiedź jest oczywista – w domu. Wynajmując mieszkanie, z całą pewnością poczujesz się jak w domu. Własne wygody, chwila relaksu przy świeżo zaparzonej kawie i rozmowa ze znajomymi, grill na tarasie czy balkonie oraz inne tego typu wygody, które cieszą.

6) Ludzie

croatia-427269_640Chyba jeden z ważniejszych aspektów przemawiających za wyborem wakacji organizowanych na własną rękę. Wyjeżdżając samodzielnie, to my dobieramy sobie towarzyszy podróży, z którymi spędzimy najbliższe kilka dni relaksu. Oferta biura narzuca nam towarzystwo, co niekiedy prowadzi do konfliktów, zepsutego humoru czy nawet robienia sobie na złość.

Te kilka aspektów z całą pewnością zasieje w głowach zwolenników hotelowych wakacji odrobinę niepewności co do ich wyboru. Przecież nie bez powodu świat ogrania coraz większa moda na backpacking. A przypomnijmy, że wynajem nieruchomości w Chorwacji jest nawet prostszy niż podobne przedsięwzięcie w Polsce.

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomości.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.